BlitzWolf BW-PC3 - 8 portowa listwa zasilająca z ładowarką USB

BlitzWolf BW-PC3 - 8 portowa listwa zasilająca z ładowarką USB

Zwykła listwa zasilająca na biurku źle wygląda lub zajmuje za dużo miejsca? Montaż pod biurkiem jest nie praktyczny? BlitzWolf wymyślił na to rozwiązanie i stworzył taką listwę, którą możemy postawić na biurku czy innym blacie gdzie tylko Nam się podoba.

Dostępne są dwa warianty 4 i 8 portowy, a my na testy dostaliśmy ten z 8 gniazdkami.

BlitzWolf BW-PC3 - kupisz tutaj za ok. 150 zł

Co to jest Power Delivery w skrócie PD

Technologia PD umożliwia stałą konfigurację natężenia i napięcia ładowania przez USB-C, naładujemy nie tylko sprzęty jak telefon, tablet, słuchawki, konsole ale również... laptopy, które tego typu ładowanie obsługują! W uproszczeniu jest to port USB-C opisany jako PD w specyfikacji, często brak tego na obudowie samego urządzenia. To, że mamy dedykowaną ładowarkę do laptopa nie wyklucza ładowania przez USB-C PD! Dla mnie to mistrzostwo świata w podróży ale też w domu, ponieważ maksymalnie zminimalizowałem liczbę ładowarek i po prostu na stałe mam podpięte ładowarki z PD w kilku różnych miejscach gdzie mogę podpiąć komputery czy telefony. 

Specyfikacja

 • Marka: BlitzWolf
 • Model BW-PC3
 • Wejście i wyjścia AC: 100-250V/10A, 50/60Hz
 • Maksymalna moc wyjściowa: 2500W
 • Wbudowany zasilacz USB:
  • Pojedyncze wyjście USB-A: 5V/3A,9V/2A,12V/1,5A,18W Max.
  • Pojedyncze wyjście USB-C z PD: 5V/3A,9V/2.22A,12V/1.67A,20W Max.
  • Użycie dowolnego portu w tym samym czasie: 5 V/3,1 A, 15,5 W maks.
 • Całkowite wyjście USB: Maks. 20W
 • Długość kabla/przedłużacza 2 metry
 • Ochrona przed przeładowaniem: 350 joule 

Wygląd

Listwa prezentuje się ładnie, myślę że na biurku wygląda znacznie ładniej niż zwykła listwa.

BlitzWolf BW-PC3_3 

Listwa posiada 8 gniazd typu Schuko, po 2 na każda stronę.

BlitzWolf BW-PC3_5 

Sam przewód jest dość gruby, zobaczcie jak wygląda zwinięty.

BlitzWolf BW-PC3_7 

Na samej górze natomiast posiada 4 porty USB (2 x USB-A i 2 x USB-C) oraz przycisk bistabilny (OFF-ON) który służy do wyłączania/włączania całej listwy.

BlitzWolf BW-PC3_3

Ładowarka USB

Tak jak wyżej wspomniałem do dyspozycji mamy 4 porty USB od lewej 2 x USB-C a następnie 2 x USB-A

BlitzWolf BW-PC3_8

Tryby ładowania:

 • przy wykorzystaniu tylko jednego portu ładowarki jakim będzie USB-C możemy uzyskać takie parametry w trybie Power Delivery: 5V/3A,9V/2.22A,12V/1.67A,20W Max.
 • przy wykorzystaniu tylko jednego portu ładowarki jakim będzie USB-A możemy uzyskać takie parametry 5V/3A,9V/2A,12V/1,5A,18W Max.
 • przy wykorzystaniu więcej niż jednego portu jednocześnie np. USB-A + USB-C parametry całej ładowarki wyglądać będą  tak 5 V/3,1 A, 15,5 W maks. czyli moc jest dzielone na ilość podłączonych urządzeń, w przypadku 4 urządzeń które mają większe zapotrzebowanie wychodzi to maksymalnie 0,775 A 3,875 W na jeden port

Musimy pamiętać, że nie każde urządzenie ma duży pobór podczas ładowania, np. taki smartwatch ma dosyć mały apetyt na moc ładowarki.

BlitzWolf BW-PC3_6

 

W przypadku wystąpienia przeciążenia portów ładowarki USB, następuje ich odłączenie, aby to zresetować musimy wcisnąć ukryty w dziurce przycisk Reset np. spinaczem biurowym.

BlitzWolf BW-PC3_12 

Gniazda Schuko

Dla mnie powinien być to standard w całej Polsce! Pozwalają na podłączenie wtyczki w 2 kierunkach. Wcześniej spotkał mnie problem gdy chciałem podłączyć 2x smart gniazdko Gosund SP111 do zwykłego gniazdka w łazience, okazało się że gniazdka stykają się przyciskami przez co się resetowały, tutaj ten problem by nie wystąpił, ponieważ oprócz tego, że są to gniazda Schuko co już by rozwiązało problem to w dodatku skierowanie na boki - gdy podepniemy kątową wtyczkę np. od ładowarki do laptopa to przewód będzie skierowany w prawo lub lewo a nie koliduje z gniazdem od góry.

BlitzWolf BW-PC3_4

Same gniazda są też od siebie oddalone, więc nawet po podpięciu bezpośrednio szerszego urządzenia powinniśmy być w stanie wykorzystać oba gniazda na stronie. 

BlitzWolf BW-PC3_11

Musimy pamiętać, że do tego typu gniazda nie podłączymy starego typu wtyczek. takiej jak np. ta poniżej, ale na szczęście w obecnych czasach są coraz rzadziej spotykane.

Wtyczka 

Użytkowanie

Na co dzień sprawuj się to dla mnie świetnie, dzięki temu że listwa położona jest na biurku nie jest to już problem np., że kabel od ładowarki telefonu ma 1m, czy że przewód od jakiegoś urządzenia jest za krótki.

Do portów USB na stałem mam podpięty przewód USB-C - USB-C, USB-A - Micro USB, kabel do ładowania mojego Amazfit'a, musze sprawić sobie jeszcze krótki przewód USB-C - USB-C to ładowania rzeczy takich jak słuchawki bezprzewodowe czy inne małe akcesoria które ze względu na ich wielkość dobrze jest mieć przy samej listwie.

 BlitzWolf BW-PC3_9

Plusy

 • gniazda Schuko w dodatku skierowane na boki!
 • duże przerwy między gniazdami
 • gruby 2 m przewód, jak dla mnie jest odpowiedniej długości nie za krótki nie za długi
 • ilość portów USB, pozwala mi na podłączenie różnych kabli na stałe przez co nie muszę ich co chwilę przepinać
 • przycisk reset, przydatny bo nie musimy odcinać od zasilania całej listwy od zasilania, gdy przeciążymy ładowarkę

Minusy

 • względnie niska moc ładowarki USB, mi to nie przeszkadza, ponieważ rzadko w ten sposób z niej korzystam aby ładowało się kila rzeczy na raz, ale dla części osób może to być już jakiś problem, który na szczęście da się łatwo rozwiązać, podłączając dodatkową ładowarkę w wolne gniazdo
 • cena - mogła by być troszkę niższa

Podsumowanie

Dla mnie jest to tzw. game changer, nie zajmuje dużo miejsca, ma dużo gniazd i ładnie się prezentuje na biurku. Czego możemy chcieć więcej od listwy zasilającej, a no ładowarki USB, którą także posiada i to z PD! Wydaje mi się że z powodzeniem mogła by się sprawdzić także jako listwa na stół konferencyjny w biurze, stołu w przestrzeni wspólnej czy gdzieś do kuchni na blat poza strefą mokrą. Sam się nad tym zastanawiam, czy nie zamówić mniejszej wersji do swojej kuchni - moja żona ciągle szuka ładowarki, ma ich kilka ale i tak nieustanie jej przepina, w dodatku rozwiązało by mi to problemu braku gniazdek przy oknie od strony lodówki, a jakoś nigdy nie byłem przekonany do tych listew wyskakujących z blatu, poza tym one zajmuje miejsce w szafkach którego jak wszyscy wiemy jest zawsze za mało, a i tak zawsze są w trybie otwarcia (czyli wystają z blatu), więc po co ten system chowania? Chyba dla gości! ;) 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Głośnik Google Nest Audio - średni

Od: 329 zł 399 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Następca Google Home, który dalej jest mono ale posiada osobny głośnik basowy i wysokotonowy. W skrócie wyższy model głośnika Google, na którym da się już słuchać muzyki, a nie tylko wiadomości czy wyników naszych poleceń. Głośnik ma zaskakująco dobre parametry muzyczne i bardzo fajny panel sterujący. 

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||