Legimi na Kindle - jak to działa i ile kosztuje?

Legimi na Kindle - jak to działa i ile kosztuje?

Jak wiecie uwielbiam czytać i już dawno przerzuciłem się z ciężkich papierowych książek na wersje elektroniczne i czytam na Kindle. Jednak cały czas nie potrafię zrozumieć, dlaczego wersje elektroniczne nie są tańsze! Do oferty Legimi przymierzałem się już od kliku miesięcy i w końcu się zdecydowałem, bo mam dość przepłacania.

Ten artykuł (jak wszystkie inne na tym blogu) nie jest sponsorowany, tutaj zakupiłem usługę zupełnie prywatnie ale jest tak fajna, że się nią dzielę :) I będzie mi miło, jeżeli zdecydujesz się zarejestrować przez mój link polecający: legimi.pl z kodem 29PSCWF - dzięki temu otrzymam 2 tygodnie czytania bezpłatnie (nie mam jednak pojęcia czy to działa na Kindle też). Można skorzystać z promocji 30 dni za darmo, rejestrując się przez ten link!

 

Dlaczego Kindle?

Gdyby nie to, że uwielbiam nowinki technologiczne pewnie nie przekonałbym się do tego urządzenia na samym początku. Uwielbiam zapach książek i ich ciężar. W papierowych wersjach przeczytałem klasyki jak Mroczna Wieża, Władca Pierścieni, Fundacja, Harry Potter i wiele innych - więc ból nadgarstka i zmęczone oczy nie są mi obce. 

Ale to się skończyło! Zacząłem od wersji z klawiszami, bez podświetlenia i było już wtedy super, a teraz? Czytanie na Kindlu mogę porównać do prowadzenia samochodu z automatyczną skrzynią biegów - jest to po prostu wygodne i nie doceni tego ten, kto nie miał tej przyjemności. Tak wiem zapach książek... ale jak pakujesz się na wakacje to jednak ważniejsza jest waga i objętość bagażu, a wakacje bez książki to nie są wakacje ;) 

Więcej w tym artykule: Kindle Paperwhite 5 vs 4 vs 3 - test / użytkowanie / porównanie 

Jak działa Legimi?

Zacznijmy od tego, że tutaj pożyczamy ebooki, nie mamy ich na własność bo po wygaśnięciu abonamentu - przepadają i nie będziemy mogli ich czytać. Działa to tak samo, niezależnie od urządzenia jakie wybierzemy.

Raz w miesiącu musimy zsynchronizować nasz czytnik z systemem aby przedłużyła się ważność książki! Niezależnie jakiego ekosystemu używamy (Kindle czy ich e-czytników tylko tam działa to online).

Osobiście co mnie najbardziej zaskoczyło: Legimi udało się połączyć z zabezpieczeniami na Kindle, bez współpracy z Amazonem! Gdyby tego było mało, to co stanie się gdy otworzymy plik:

  • na Kindle po zakończeniu abonamentu Legimi? Otrzymam komunikat... że jego ważność wygasła!
  • na innym czytniku, na komputerze, czy też wgramy do programu Calibre? Otrzymamy komunikat... że nie można go otworzyć!

Plik wgrany przez aplikację Legimi na nasz czytnik odczytamy tylko na nim, i tylko w czasie trwania abonamentu.

'ResponsiveMedia' plugin by Geoff Hayward.

Abonamenty - jaki wybrać?

Ten z limitem stron pomijam, bo totalnie nie rozumiem idei, a tylko wprowadziło by to zamieszanie. W skrócie mamy umowy na czas określony (im dłuższa tym tańsza) oraz nieokreślony.

Legimi na Kindle - jak to działa i ile kosztuje?_3 

Ja osobiście wybrałem na 12 miesięcy bez czytnika, ponieważ mam Kindle i naprawdę dużo czytam, jednak waham się czy nie wziąć o 7 zł droższego abonamentu na czas nieokreślony.

Legimi na Kindle - jak to działa i ile kosztuje?_4 

Zwróćcie uwagę, że oferta na Kindle różni się od pozostałej oferty ale to jest jej uzupełnienie, a nie zastąpienie! Mała uwaga, jeżeli nie masz czytnika, to uważam, że ich abonament z czytnikiem jest naprawdę uczciwą ofertą. 

Jak działa Legimi dla Kindle?

Musisz mieć aplikację na komputerze z Windows lub MacOS i podłączyć naszego Kindla po kablu - nie ma innej możliwości użytkowania usługi Legimi dla Kindle! Na początku wybieramy i dodajemy przez stronę www interesujące nas książki na półkę.

Legimi na Kindle - jak to działa i ile kosztuje?_1

Następnie podłączamy Kindla po kablu i włączamy aplikację - musimy to zrobić raz w miesiącu aby książki nie straciły ważności, to mega ważne jak jedziemy np. na wakacje.

Legimi na Kindle - jak to działa i ile kosztuje?_6

Logujemy się w aplikacji do swojego konta i synchronizujemy książki z naszym czytnikiem. Gdy dodamy do półki Legimi nowe książki (przez stronę www) pojawią się one w aplikacji i będziemy je mogli wysłać na Kindle - dopiero wtedy zmniejsza się nam limit!

Legimi na Kindle - jak to działa i ile kosztuje?_7

Tak dokładnie, jest miesięczny limit książek, które możemy pobrać w Legimi na Kindle:

  • W abonamencie „E-booki bez limitu” mamy 7 książek na miesiąc.
  • W abonamencie „E-booki i audiobooki bez limitu” – mamy 10 książek na miesiąc.

Ważne jest to, że w kolejnych miesiącach możemy nadal czytać te, które już dodaliśmy, tak więc po roku będziemy mieli odpowiednio 84 lub nawet 120 tytułów, w zależności od abonamentu. Oczywiście o ile cały czas będziemy płacić! 

A nas jest rodzina i wszyscy chcemy czytać!

Jak pisałem wyżej plik wgrany przez aplikację Legimi na nasz czytnik odczytamy tylko na nim, i tylko w czasie trwania abonamentu. A gdy podłączymy inny czytnik...

Legimi na Kindle - jak to działa i ile kosztuje?_1

Pokazuje się, nam możliwość odpięcia poprzedniego i dodania nowego. Możemy to zrobić 20x w roku, hmm czy tylko ja tutaj widzę pewną możliwość rodzinną? 

Legimi na Kindle - jak to działa i ile kosztuje?_2

Chcesz to zrobić legalnie? Za 20 zł miesięcznie możemy dodać kolejnego Kindle do naszego abonamentu na stałe, jednak moim zdaniem bardziej opłacalne jest zakupienie abonamentu z czytnikiem od Legimi. Ponieważ czytnik w abonamencie na 24 miesiące kosztuje 1 zł, a różnica w abonamencie to 22 zł! Gdy pomnożymy to x24 mamy czytnik na własność za 524 zł czyli ich cenę rynkową, a nie musimy płacić za wszystko od razu. Gdyby tego było mało mamy wtedy nielimitowaną liczbę książek na ich urządzeniu + Kindle (7 lub 10) + tablet Android + urządzenie z Windows + smartfon.

Podsumowanie

Dla mnie osobiście to jest rewelacja, wprawdzie czytam maksymalnie 3 książki miesięcznie ale to i tak się opłaca, bo jedna książka z tych co czytam (głównie SF) to koszt 19 zł w super promocji, a średnia cena to ok. 29 zł - więc w cenie zakupu jednej, mam abonament na 7... chyba nie muszę już nikogo przekonywać?

Oczywiście chętnie bym widział to taniej ale cóż... tutaj nie ma tak naprawdę konkurencji! Jedyne o czym myślę, to dlaczego Amazon czegoś takiego jeszcze nie wprowadził, mega dziwne to jest, przecież to idealna usługa dla nich! To jest główny powód dla którego mocno zastanawiam się czy nie dopłacić 7 zł do abonamentu bez umowy... tylko jak przestanę płacić to książki przestaną mi działać, więc i tak będę płacić... koło się zamyka, a ja zostaję w rozterce - genialnie to sobie obmyślili! 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Odkurzacz automatyczny Xiaomi Roborock S7 Pro Ultra

Od: 4799 zł 5629 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Pośredni model z wibracyjnym i podnoszonym mopem, zwiększoną mocą ssania oraz nową genialną szczotką główną. W wersji Pro stacja opróżnia kurz, brudną wodę i napełnia odkurzacz czystą. Najwyższy model posiada dodatkowo kamery z przodu.

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||