SanDisk Ultra Dual USB Drive 3.0 32GB

SanDisk Ultra Dual USB Drive 3.0 32GB

Ostatnio zaproponowano mi test Dual Drive - najciekawsze jest to, że wcześniej w ogóle tego typu urządzeniem się nie interesowałem, nie widziałem potrzeby jego posiadania ale od kiedy je mam... używam je cały czas!

Zacznijmy od tego czym są Dual Drive - są to pamięci przenośne, które z jednej strony maja zwykłe "komputerowe" USB a z drugiej strony micro USB. Można to porównać do kabla od ładowarki w którym pomiędzy wtyczkami, wstawiona jest pamięć flash.

Wymagania

Telefon musi posiadać oprogramowanie wspierające OTG (On The Go) np. nowsze telefony z Androidem - pozwala to nie tylko podłączyć pamięć ale również wiele peryferiów jak myszki, klawiatury czy inne kontrolery. Oczywiście wchodzą w zakres tych urządzeń: czytnik kart, modemy czy nawet dyski twarde (które mają małe zapotrzebowanie na prąd)! Urządzenia z systemem Windows Phone oraz iOS nie wspierają tego rozwiązania.

Parametry

  • Prędkość USB: do 150 MB/s a zapis do 60MB/s, stały zapis to ok. 20MB/s
  • Prędkość micro USB: do 60 MB/s a stały zapis to ok. 25MB/s
  • Przy maksymalnym obciążeniu i wgrywaniu dużych plików bardzo się nagrzewa, termometr wskazał prawie 40°C!
  • Posiada dwie wysuwane wtyczki: USB A 3,0 oraz micro USB
  • Pojemności od 16 do 256GB
  • Rozmiar urządzenia jest malutki: 11.0 x 19.8 x 36.6 mm - krótszy ale troszkę szerszy niż paluszek AAA!

Zastosowanie

Mnie najbardziej to urządzenie przydaje się na wyjazdach. Pisałem o tym w tym artykule: Smart zestaw wakacyjny.

Małe, poręczne i naprawdę przydatne. Moja druga połówka robi tyle zdjęć, że po prostu po 4 dniach brakuje jej pamięci. Wtedy przychodzę jej na pomoc, podłączamy takie ustrojstwo do jej telefonu (zawsze o braku pamięci zorientuje się w czasie wycieczki), zgrywamy fotki oraz filmiki i po problemie.

Ja używam tego bardziej jako kopię zapasową gdy akurat nie mamy WiFi po całym dniu - w wynajmowanym noclegu.

Najważniejsze zastosowanie to zgrywanie z chmury danych i przekazywanie na nośnikach fizycznych - ile razy podczas prezentacji coś było nie tak z internetem, drugi pendrive padł i trzeba było kombinować. Od kiedy mam to urządzenie, nareszcie nie muszę podłączać swojego telefonu bezpośrednio jako pamięci (i martwić się choćby o skopiowanie z telefonu ważnych danych na komputer przy okazji tego podłączenia) - tylko ściągam telefonem plik, podłączam pendrive, przegrywam i podłączam do właściwego urządzenia.

Podsumowanie

Jest to urządzenie typu MUST HAVE - jeżeli myślisz o nowym pendrive to nie zastanawiaj się, kup dual drive, są one cenowo zbliżone a funkcjonalność którą zyskujemy jest nieoceniona w codziennym użytkowaniu!


Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!