Smart kołdra prosto z IKEA!

Smart kołdra prosto z IKEA!

Pytaliście o ten test, więc miło mi poinformować, że jako pierwsi w Polsce a możliwe, że na świecie prezentujemy tą zupełną nowość, prostu naszego ulubionego (chwilo zamkniętego) sklepu! Od razu informuję, że mimo protokołu Zigbee -> nie współpracuje jeszcze z Zigbee2MQTT.

Na początku muszę poinformować, że lepszego czasu na testowanie tej pościeli nie mogło być - ostatnie wahania temperatury pozwoliły mi w pełni docenić tą kołdrę! Od razu muszę powiedzieć, że pościel zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Szkoda tylko, że trzeb stosować specjalne poszwy...

Specyfikacja

 • Czujniki: temperatury, wilgotności, natlenienia oraz metanu
 • Zmienna grubość/gęstość
 • Wentylacja 
 • Ogrzewanie
 • Chłodzenie stóp
 • Protokół: Zigbee 3.0 - niestety nie działa jeszcze z Zigbee2MQTT
 • Na baterii wytrzyma 12 godzin monitorowania snu oraz do 8 godzin wentylacji/grzania - czas ładowania to tylko 8 godzin!
 • Ładowanie: USB-C lub indukcyjne 
 • Zmiana kolorów wzorów ozdobnych
 • Aplikacja: Ikea Home
 • Strefy: 2

Strefy

Dla mnie najważniejsze! Możemy w aplikacji ustawić zupełnie osobne strefy komfortu temperatury! Mega nam ta opcja przypadłą do gustu! 

Zmienna grubość/gęstość

Działa to dosłownie jak e-papier w zależności od temperatury obracają się odpowiednio w środku spolaryzowane sztuczne płaty bawełny aby zagęścić lub zmniejszyć gęstość odstępów pomiędzy sobą. Mają one kształt trójkątny i dlatego jest to możliwe.

Wentylacja

Przy stopach są zamontowane dwa wentylatory, a korytarze powietrze prowadzą w najbardziej newralgiczne miejsca aby w razie potrzeby je wychłodzić (dostarczyć powietrza z zewnątrz). Dodatkowo wentylatory działają też w drugą stronę aby wyciągnąć nieprzyjemne zapachy (np. gdy jest za duże stężenie metanu - bąków).

Ogrzewanie

Te same korytarze powietrze w razie potrzeby, przy wentylatorach mogą zostać podgrzane i wtedy zrobi się nam od razu cieplutko. 

Chłodzenie stóp

Nie wiem jak to inaczej opisać - po prostu w momencie kiedy nam za ciepło, to kołdra się lekko kurczy i odkrywa nam stopy... aby wychłodzić organizm! 

Bateria

Trochę martwi mnie te 8 godzin pracy, gdy jesteśmy śpiochami będzie to duży problem i zabraknie nam komfortu na te ostatnie 1-2 godziny. Natomiast mega cieszy, wykorzystanie portu USB-C, zamontowanego  w górnej części - czyli dali nam możliwość wykorzystania ładowarki od telefonu, którą mamy na stoliku nocnym - brawo!

Jednocześnie możemy dokupić ładowarkę indukcyjną, zintegrowaną z ochraniaczem na materac - wtedy indukcja może być wykorzystana nie tylko do ładowania pościeli ale też jako grzałka od dołu - mega pomysł! 

Zmiana kolorów wzorów ozdobnych

Fajną opcją będzie też możliwość zmiany wzorów ozdobnych (niestety u mnie nie chciała jeszcze działać w pełni) - będzie to działać na podstawie gęstości - wykorzystując strukturę e-papieru. Czyli w nocy będzie się nam zmieniać sama ale np. jak jest nieużywana to kolor możemy ustalić - ustawiając odpowiednią gęstość. 

Podsumowanie

Podobno mają też wypuścić smart materace - już nie mogę się doczekać! Życzę Wam samych takich pozytywnych informacji na 1 kwietnia, nie myślcie za dużo - dajcie odpocząć umysłowi! I trzymajcie się ciepło - chyba, że załączą się wentylatory! Tak ten artykuł powstał w ramach żartu primaaprilisowego, mam nadzieję, że dał Wam tyle radości podczas czytania ile mnie podczas jego pisania :D 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Odkurzacz automatyczny Xiaomi VIOMI SE

Od: 847 zł 2002 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Jest to dokładnie to samo co Xiaomi VIOMI V2 Pro i STYJ02YM - tylko w lepszej cenie, w skrócie: 2100Pa, mapowanie LDS, kurierem z Polski (to gwarancja bez cła i vat). Dostawa z Europy (w 4-6 dni!) szybko i na pewno bez VAT/CŁA.  

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub