Czytasz mojego bloga? Zapoznaj się proszę z tym wpisem.

Czytasz mojego bloga? Zapoznaj się proszę z tym wpisem.

Ostatnio na grupie zaczynają pojawiać się bardzo dziwne komentarze związane z moimi wpisami i promocją strony, czas na kilka wyjaśnień.

Blog powstał z pasji do Smart Home, którą pod koniec 2018 (tak dopiero!) wzbudził we mnie filmik od znajomego (Waldka) który pokazał jak Aqara współpracuje z Google Home, potem zakupiłem Sonoff Basic, Odkurzacz i poszło... więcej opisuję tutaj: Smart Home - pierwsze zakupy - od tego zacznij - więc nie będę tego powtarzać.

Swoją właściwą przygodę ze Smart Home zacząłem chwilę później i dość mocno się w to wszystko wdrożyłem - dlatego nie jestem przesiąkniętym starą (bezpieczną, kablową ale drogą) technologią a patrzę mocno w przyszłość (u siebie) a dla innych polecam WYŁĄCZNIE sprawdzone rozwiązania, nie tylko te moje ale również polecane przez wszystkich zagranicznych maniaków jak ja.

Strona podzielona jest na 3 sekcje + 3 grupy i fanpage

Blog

Nie znajdziesz tutaj reklam. Obecnie jedynie wspominam we wpisach o sklepie, który dostarczył dany sprzęt - jednocześnie starając się wynegocjować dla Was zniżkę. Zamieszczam tutaj wszystko co testuję (w miarę możliwości, bo na półkach leży trochę sprzętu, którego nie zdążyłem jeszcze nawet rozpakować). Czasami wrzucę newsa czy wpisy które uważam, że jest istotny i  związany bliżej lub dalej ze Smart Home. 

Promocje

Ze względu na to, że bardzo często szukam czegoś dla siebie lub znajomych, to gdy tylko znajdę fajną - moim zdaniem okazję to się nią dzielę. 

Najmniej eksponowana część - doradztwo 

Wielu z Was pisze do mnie prywatnie, wtedy najczęściej odsyłam do wpisów na blogu (bo sam wiem, że czasami nie jest łatwo poprawnie zadać pytanie aby znaleźć odpowiedź). Część pisze z takimi problemami, że nawet nie odpisuję, bo brakuje mi na to czasu albo są tak... , że mi ręce opadają ;) 

I jest jeszcze jedna grupa osób, piszą do mnie prywatnie - te osoby szukają doradztwa w sprawie swojego Smart Home - czasami jest to pomoc w doborze odkurzacza, czasami jakaś automatyzacja a czasami prośba o zaprojektowanie rozwiązań w ich domu lub przeprojektowanie istniejących. Bardzo dużo osób myśli, że spędzę godziny na rozmowie z nimi, poświęcając swój prywatny czas. Nie jest tak. Gdy potrzebujesz INDYWIDUALNEGO projektu lub rozwiązania, nie licz, że zrobię to za darmo. Ponieważ gdy poświęcam Tobie czas nie mogę skupić się na mojej pracy zawodowej - a z czegoś muszę się utrzymywać. Dlatego takie doradztwo jest płatne. A, że naprawdę bardzo to lubię - to ceny są... bardzo atrakcyjne.

Wyjaśniając w pełni: zawodowo zajmuje się promocją firm w Social Media, buduję strony www oraz wizerunek firm (poczynając od logotypu). Kocham też tańczyć i z tej pasji powstał festiwal taneczny, który organizuję raz do roku na Śląsku - pochłania on ogrom czasu ale to po prostu uwielbiam i ani myślę marudzić z tego powodu ;)   

Fanpage

Wrzucam tam wszystkie promocje które znajdę (staram się ograniczać je do jednej dziennie). Chyba, że Sonoff Basic jest za mniej niż 4$ to też dam Wam znać. Oczywiście najważniejsze jest wrzucanie informacji dotyczących nowych wpisów na blogu. jak wpadnie do mnie coś na testy, to też się tym tam oczywiście pochwalę i zapytam co warto sprawdzić dokładniej.  

Grupa: Smart Home Google Home Assistant Instalacja Sterowanie Inteligentnym Domem

Grupa stworzona przeze mnie od pierwszego członka (mnie a potem dodałem Waldka i Michała). Promuję tam treści jak powyżej oraz kilka innych rzeczy. Promuję inne grupy, strony oraz staram się tam Wam publicznie pomagać. Dołączyło do niej wiele osób, które są często bardziej doświadczone w danych dziecinach i po prostu jadą po... znaczy poprawiają moje wpisy aby były jak najlepsze merytorycznie.

Wrzucam tam, to co uważam ale ostatnio coraz więcej osób pisze mi, że spamuję, że promuję swoją stronę itp. Grupa jest MOJA, stworzyłem ją od podstaw i jeżeli nie pasuje Ci moja polityka jej promowania (ma największy wzrost w tej tematyce w Polsce) to nie trzymam Cię w niej na siłę. Możesz w każdej chwili ją opuścić ale najczęściej jesteś tam, bo lubisz swoje smart rozwiązania w domu jak ja. Dlatego uszanuj proszę, że robię wszystko aby cały czas się rozrastała. 

Jednocześnie informuję, że w ostatnim czasie usunąłem trochę osób. Które oskarżały mnie o dziwne rzeczy - w tym branie odpowiedzialności za to, ze w Chinach był nowy rok i Koronawirus (ludzie tam umierają). A oni nie dostali swojej paczki, że ja wrzucając okazje, kłamię ludziom w oczy i naciągam ich na pieniądze! Ludzie pierwsza zasada Aliexpress - do póki nie otrzymasz paczki, sprzedawca nie otrzyma kasy - a więc jemu zależy abyś dostał ją najszybciej jak to możliwe! Dopiero jak klikniesz, że odebrałeś paczkę - lub minie czas na potwierdzenie tego. To sprzedawca otrzymuje pieniądze - do tego czasu + 15 dni, możesz żądać zwrotu pieniędzy i go na 99% otrzymasz! Więcej tutaj: Magiczne 15 dni na Aliexpress i jak to jest z gwarancją?

Wracając do meritum, takie osoby atakujące moją osobę wypraszam z grupy. Nie pozwolę aby ta grupa zmieniła się w kolejną Elektrodę... Nie jest prawdą, że usuwam osoby, które się ze mną nie zgadzają - do tej pory z grupy usunąłem może 7 osób a niezgadzających się ze mną, jest chyba 1/3 ;) 

Grupa: Smart Home - kupię / sprzedam / zamienię

Ogromny wzrost liczby członków grupy podstawowej potrzebował rozdzielenia pewnych ogłoszeń. Dlatego jeżeli chcesz coś sprzedać to wrzucaj tam i o to zawsze proszę, często wrzucam link do tej grupy aby ją wypromować i uniknąć sprzedażowego spamu.

Grupa: Promocje elektronika - podziel się okazją!

W pewnym momencie wrzucałem dużo promocji na grupę podstawową ale zwróciliście uwagę, że to za dużo - dlatego od razu jak coś znajduję leci to tam a te lepsze promocję wrzucam też na główną grupę. 

Epilog

Jeżeli dotrwałeś do tego momentu, to znaczy, że jak ja chcesz aby środowisko Smart Home się rozwijało, dziękuję Ci za to. Jesteś pewnie jedną z tych osób, która potrafi merytorycznie pokazać mi błędy i razem je poprawiamy albo Cię inspiruję. Będzie mi miło, jeżeli pokażesz to choćby 5 zł na Patronite - zgodnie z zawartą tam informacją, pisz wtedy śmiało też na priv! 

ps. Kasiu moja druga połówko, nie ma szans abyś to czytała, wiem - ale dzięki za cierpliwość do moich pasji - może ktoś Ci to przekaże ;) 


Photo by Austin Distel on Unsplash


Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!