Premiera Roborock T7 / S7 i problemy z aktualizacją Xiaomi STYJ02YM

Premiera Roborock T7 / S7 i problemy z aktualizacją Xiaomi STYJ02YM

Premiera nowego odkurzacza Roborock T7 była już długo zapowiadana - też na nią czekaliście? Ja na pewno nie ale to dlatego, że nie mam tak dużego mieszkania aby wykorzystać jego baterię. Ale to nie wszystko, STYJ02YM wersja europejska i obsługa wielu pięter? 

Xiaomi STYJ02YM

Posiadasz odkurzacza Xiaomi STYJ02YM v.7 (czyli wersję CN)? Nie zrobisz na nim najnowszej aktualizacji - użytkownicy z całego świata donoszą, że wiesza się ona na 80% - na szczęście nie wiesza ona naszego urządzenia! Dotyczy to obecnie aktualizacji do dowolnej wersji ponad (045, 046, 046) więc nie wpadajcie w panikę. Odkurzacz się nikomu nie zawiesił, po prostu aktualizacja się nie wykona. 

Poprzednie aktualizacje przyniosły dużo nowości w tym między czasie pojawiła się wersja europejska. O tym możesz przeczytać tutaj: Odkurzacz Xiaomi STYJ02YM i jego europejska wersja STYTJ02YM już dostępna! - w skrócie jeżeli macie dwupoziomowe mieszkanie nie warto kupować obecnie wersji EU. 

A co przynosi w ogóle wersja 047?

1. Optimize known bugs
2. Optimize mopping control

Czyli koniec z losowym wyłączaniem się na środku pokoju po utracie sygnału WiFi (zdarza mi się to raz na 2 tygodnie). A co do mopowania - ktoś ma jakieś problemy z tym modułem? 

Posiadasz odkurzacza Xiaomi STYJ02YM v.8 (czyli wersję EU)?

Sławek pisał, że jest już wersja 017 oprogramowania (czyli też +3 bo startował od 014). Dajcie znać czy macie już obsługę multimap (czyli pięter)! 

Roborock T7 / S7

Dla mnie osobiście ta premiera jest niepotrzebna z tego co widzę to jest to po prostu S5 MAX ale skoro wypuszczają S7 to znaczy, że pozostałe modele stanieją i możemy się spodziewać obniżenia ceny S5 MAX, który obecnie jest najlepszym wyborem jeżeli zależy nam na mopowaniu podłogi! Ale czas na konkrety! 

Zacznijmy od podstaw - wymiary takie same 35 cm x 35 cm x 9,65 cm, a waga 3.5kg.

Bateria to 5200 mAh czyli aż 250 m2 na jednym podejściu imponujące, czyli będę mógł 4x pod rząd bez ładowania posprzątać swoje mieszkanie - na to czekałem! ;) A tak poważnie, to nareszcie osoby które mają naprawdę duże domy, będą mogły odkurzyć a potem jeszcze zmopować bez... a nie zaraz też nie bo pojemnik na wodę 300ml czyli tyle ile ma S5 MAX hmm...

No dobra ale ma większą moc bo aż 2500 Pa czyli 25% więcej mocy, przy takiej samej głośności - czyli przekłada się to na cichszą pracę - tylko, że nie wiem jak Wy ale ja sprzątam głównie jak mnie nie ma w domu... a nie zaraz, kwarantanna - ooo to się może przydać, będzie mniej przeszkadzać drugiej połówce w czasie odpoczywania po pracy na kanapie, znaczy na kanapie pracuje i odpoczywa, więc... a wiecie o co mi chodzi ;) 

Oprogramowanie pozwoli sprzątać jeszcze lepiej i jeszcze lepiej planować trasę (różne pokoje zgodnie z dłuższym bokiem) o tak, na to czekałem!!! Bo przecież to, że posprząta o te 5 minut krócej jest najważniejsze na świecie - chyba, czas skończyć się nabijać, bo jest jedna super zmiana, o której warto napisać.

Odkurzacza będzie automatycznie na podstawie dostępnych danych lokalizować na jakim piętrze oraz w jakim pokoju się znajduje! 

Wybrany pokój będzie można sprzątać w różnym trybie. Dzienny tylko odkurzyć, kuchnię z dużą ilością wody, a łazienkę z mniejszą - dobra to jest fajna sprawa. Jeżeli będą do tego osobne mapy mopowania i odkurzania jak ma S5 MAX to w sumie... po za mocą to będzie tylko droższy S5 MAX! A może ja coś przeoczyłem? 

Na koniec cena ok. 399$ no to S6, S5 MAX pójdą w dół - o tak! Ta wiadomość powinna ucieszyć osoby, które dopiero przymierzają się do zakupu robota sprzątającego - bo jak na razie cena STYJ02YM jest po prostu bezkonkurencyjna ;) 

Wszystkie aktualne promocje staram się zebrać w dziale Promocje na naszym blogu


Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!