NEWS - Starlink abonament Internetu satelitarnego tanieje o połowę!

NEWS - Starlink abonament Internetu satelitarnego tanieje o połowę!

Gdy byłem dzieciakiem to gdzieś pojawiał się Internet satelitarny, jak to działało? Pamiętam, że trzeba było mieć łączę zwrotne ale pobieranie było nawet ok. Tak było kiedyś, a teraz? Ktoś korzysta ze Starlinka, może dać znać czy to serio działa tak dobrze?

SpaceX zdecydowało się obniżyć ceny za usługę Starlink na naszym czyli polskim rynku, i to o prawie połowę! Od 25 sierpnia miesięczny abonament za Internet kosztuje 230 zł, zamiast 449 zł - co oznacza ponad 2600 zł oszczędności w skali roku! Nową stawkę abonamentową będą płacić nie tylko nowi klienci, ale również dotychczasowi (cennik zostanie zmieniony automatycznie).

Zmniejszono też cenę za sprzęt do odbioru sygnału ze Starlink: z 2960 zł na 2300 zł. Tutaj to już bardziej symboliczna kwota ;)

SpaceX tłumaczy obniżkę cen abonamentowych za Internet specyfiką polskiego rynku. Ma ona na celu odzwierciedlenie parytetu siły nabywczej naszych klientów.

Znacie miejsca gdzie nie macie jeszcze LTE? U mnie przez długi czas gdy korzystałem z Orange było to lotnisko Pyrzowice, jakaś masarka co się tam działo, a jak jest u Was?

Osiągana przez Starlink prędkości pobierania danych w Polsce osiągająca 130 Mb/s jest o prawie 50 większa niż przy Internecie szerokopasmowym. Upload to trochę ponad 24 Mb/s, co jest wartością o 5 Mb/s niższą od średniej przy Internecie szerokopasmowym.

Słabiej Starlink wypada przy badaniu pingów, gdyż w jego przypadku to 58 ms. Średnia w Polsce wynosi jedynie 10 ms, jednak w przypadku Internetu satelitarnego jest to spodziewane i akceptowalne.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy JIMMY H9 Pro

Od: 1299 zł 1999 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Następca JV85 PRO. Jest to obecnie najmocniejszy ręczny odkurzacz od tego producenta. Bardzo duża liczba akcesoriów, łamana rura główna oraz stacja strojąca i wymienna bateria, która starcza na 80 minut sprzątania to największe zalety tego modelu!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||