NEWS - Revolut zhakowany - czy nasze pieniądze są bezpieczne?

NEWS - Revolut zhakowany - czy nasze pieniądze są bezpieczne?

Często na blogu polecam to rozwiązanie płatności i nie wyobrażam sobie wakacji bez niego, to podstawa w każdym odwiedzonym kraju, niezależnie od jego waluty. Więc błagam nie dawajcie się nabrać na te click bajtowe hasła, Wasze pieniądze są bezpieczne.

Jest grubo bo wyciek danych sam w sobie jest niedopuszczalny. Główny problem to, jakie dokładnie informacje wyciekły. Po tym, jak Revolut został zhakowany do sieci trafiły imiona i nazwiska, adresy zarówno e-mail, jak i.... zamieszkania, oraz lista transakcji wielu klientów usługi. To serio gruba akcja ale co dalej?

Revolut: Inne, jeszcze ważniejsze dane, są bezpieczne. Mowa tu o dostępie do haseł i numerów PIN. Ofiarą ataku padło zaledwie 0,16% jej użytkowników.

Nasza kasa również jest bezpieczna! Sytuacja gorzej wygląda kiedy przełożymy to na liczby: wtedy mowa jest już o ponad 50 tysiącach osób, których dane wyciekły. Jednak przy ostatnim wycieku danych w Polsce, to nas to chyba już nie rusza...

Mam nadzieję, ze to Was uspokoi :) 


Zdjęcie pochodzi z serwisu depositphotos.com 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Google Nest Hub Gen 2 - ekran z Asystentem Google

Od: 264 zł 469 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Jeden z najbardziej popularnych ekranów smart, który rozszerza możliwości Google Home, wersja druga ma lepszy bas, ekran bez wgłębienia przy ramce oraz... sterowanie gestami! Jest to rewelacyjny produkt o ogromnych możliwościach!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||