Bye bye Stadia, będę tęsknić - to były wspaniałe 3 lata!

Bye bye Stadia, będę tęsknić - to były wspaniałe 3 lata!

Gracie w chmurze? Moim zdaniem to świetny pomysł, jednak osobiście ze względu na brak czasu po prostu czekam na jakieś darmoszki, ściągam i... pogram jak w Wiedźmina, Mass Effect (kocham) czy GTA (za dużo przemocy). Jednak granie w chmurze to dla mnie przyszłość.

Internet jest coraz szybszy, pingi to już nie problem, a mimo wszystko jeden z największych graczy kończy rozwijanie swojej usługi. Płaczą już najbardziej zagorzali gracze co z ich savemai bo kasę będą zawracać, więc na to narzekać nie mogą! A przecież mówimy tutaj o zwrocie kosztów sprzętu jak i samej usługi! Jak to się mogło stać? Bardzo chciałbym wiedzieć!

Jednak mnie bardziej ciekawi, jakie jest Wasze podejście do grania. Słabszy sprzęt i granie w chmurze, czy teraz po spadku cen kart graficznych (koniec z wydobywaniem na kartach graficznych) jednak granie na swoim sprzęcie? 

Tylko czy aż 3 lata?

Google Stadia zostało uruchomione w 2019 roku i w ciągu trzech lat było cały czas mocno rozwijane. Użytkownicy na całym świecie mogli zagrać w wiele gier, również tych tworzonych przez samo Google, mówimy tutaj o graniu w najnowsze gry na Chromecast 4K za 100 zł czy Chromecast 4.0 za 300 zł, do tego tylko pad i mamy pełnoprawną konsole do gry - przecież to się nie może nie udać!

Jednak problemy pojawiły się już w zeszłym roku, kiedy to Google zamknęło swój dział zajmujący się rozwojem gier. No i poszło, plotki o zakończeniu projektu Stadia stały się rzeczywistością.  Przewidywany czas wyłączenia usługi to 18 stycznia 2023 roku. Co to oznacza dla płacących abonament?

Pełny zwrot kosztów!

Czegoś takiego jeszcze nie widziałem! Google oficjalnie zapewniło, że wszyscy, którzy dokonali zakupów:

  • urządzeń
  • gier 
  • dodatków

Otrzymają pełną rekompensatę! Czy to znaczy kasę? No do tego się już nie dokopałem :D Jednak trzeba przyznać, że jest to mocno oryginalny ruch, bo skoro się wycofują, to po co układać się z graczami? Swoją drogą jak to się mogło stać? Wychodzimy z domu coraz mniej, wszelkie abonamenty są coraz bardziej popularne a tutaj pada taka usługa z tak ogromnym zapleczem technicznym (i pieniędzmi)?!

Moje podejrzenia

Nie zdziwi mnie jednak gdy Stadia zostanie odkopana pod zupełnie nową nazwą, aczkolwiek okulary od Google nie wróciły, więc kto wie, może to tylko moje mrzonki...

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Smart gniazdko Tuya Zigbee

Od: 5 zł 42 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Smart gniazdko testowane na blogu - błąd cenowy i pewnie anulują ale jak nie... to będzie zacna promocja. Uwaga sprzedawca 11% pozytywnych, kupujesz na własne ryzyko - prawda jest taka, że albo anulują i zwrócą kasę albo... nie wyślą i zwrócą kasę.

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||