NEWS - Tedee Pro oraz Tedee Go - znamy cenę

NEWS - Tedee Pro oraz Tedee Go - znamy cenę

Jak wiecie jestem jestem zadowolonym użytkownikiem Gerda Tedee od kilku miesięcy. Niedawno Gerda poszła po rozum do głowy i wypuściła adapter na wkładki innych producentów, to był mój główny problem z tym urządzeniem, a teraz wypuszczają dodatkowe produkty!

Nie wiem czy zdawaliście sobie sprawę ale marka Tedee to połączenie dwóch firm: Gerda która wszystkim jest znana oraz Predica, słyszycie o nich po raz pierwszy? Ja też! Produkty są znane przede wszystkim osobą zajmującym się wynajmem mieszkań i biuro na godziny.

Tedee pokazywało dwa nowe zamki inteligentne, które nieco różnią się od podstawowego modelu jakim jest Gerda Tedee, odbyło się to podczas targów IFA 2022, jak i na wydarzeniu im towarzyszącym - Showstoppers.

Dwa nowe zamki: tedee Go i tedee Pro

Tedee pro to... zamek który może pracować 14 miesięcy przy typowym użytkowaniu. Model ten oferuje opcję udostępniania kluczy cyfrowych - czyli innym użytkownikom aplikacji Tedee - w skrócie powiększyli tylko baterię, acha! 

Jak widzę w newsie to Tedee Pro oferuje także opcję otwarcia drzwi po wykryciu Bluetootha przypisanego smartfona - czyli niby Tedee co testowałem niedawno tego nie ma?! Co to za bzdury? :D 

Natomiast Tedee Go to... tańsza wersja tedee pro i nadaje się do montażu na już istniejącym cylindrze w drzwiach - czyli zamiast zakupu zwykłego Tedee i adaptera, teraz w końcu zrobili to co powinni na początku i co ma od zawsze Nuki czy Yale Linus. Pamiętaj tylko o specjalnej wkładce ze sprzęgłem (opisuję to przy każdej recenzji zamka).

NEWS - Tedee Pro oraz Tedee Go _1

Oszczędzili również na... akumulatorach, co według mnie jest największą zaletą, ponieważ w przeciwieństwie do tedee i tedee pro... tedee go jest zasilany trzema bateriami CR123A, które mają nam wystarczyć na 6 miesięcy przy użytkowaniu 8x na dobę.

NEWS - Tedee Pro oraz Tedee Go _2

Rozmiar Tedee Go został zwiększony z Ø 45 x 55mm do Ø 57 x 63mm oraz oszczędzono na materiale, będzie to głównie plastik. Będzie dostępny w cenie mniejszej niż 1000 zł!

NEWS - Tedee Pro oraz Tedee Go _1

Oczywiście wszystkie modele można połączyć z HomeKit, a dzięki bridge’owi, sparujemy je także z WiFi lub innymi systemami jak np. Home Assistant.

Podsumowanie

Jedyne co znalazłem o tych zamkach to powyższe informacje, kiedy wejdą do sprzedaży? Tego nikt jeszcze nie wie ale myślę, że Go fajnie namiesza na rynku. 


Źródło: https://homekitnews.com/2022/09/04/tedee-go-new-cheaper-smart-lock-announced-with-thread/ 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Czujnik otwarcia okien/drzwi Tuya Zigbee

Od: 28 zł 38 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Najtańszy czujnik jaki do tej pory widziałem, wspierany przez Zigbee2MQTT więc w pełni natywnie działa z Home Assistant (zobacz komentarze). Świetne rozwiązanie gdy chcemy zbudować proste automatyzacje czy alarm oparty na Zigbee.

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||