Dom Radomira

Dom Radomira

Czasami nasi klienci to osoby, które chcą część zrobić samodzielnie a inną część zlecić już właśnie nam - tak było w tym przypadku!

Właściciel sam skonfigurował urządzenie pod Home Assistant, zainstalował Addony według naszego bloga, wyciągnął tokeny z urządzeń. Jednak napotkał kilka problemów oraz chciał abyśmy zrobili z tym wszystkim porządek oraz poprawili konfigurację pewnych integracji, które nie działały prawidłowo.

Największym wyzwaniem jest dla nas zawsze... wyobrażenie sobie układu domu i tego co może być w nim potrzebne bez przebywania w nim fizycznie!

Zadanie

  • Pierwszym zadaniem była zdalna pomoc w konfiguracji usług DuckDNS, utworzenie nowego użytkownika - w skrócie przyznanie nam odstępu zdalnego do administratora. 
  • Następnie musieliśmy się zająć zrobieniem porządku w kartach, nazwach oraz plikach konfiguracyjnych np. z dwoma Broadlinkami.
  • Podział na pokoje pozwolił nam wyobrazić sobie układ domu a przynajmniej pokoje.
  • Potrzebowaliśmy zrobić automatyzacje dla 3 oczyszczaczy w tym w sypialni możliwość wyłączania jej manualnie. Automatyzacja wyłącza je, jeżeli AQI jest poniżej 5. Jeżeli jest tryb silent to żadne automatyzacje (po za wyłączeniem) nie mają działać. 
  • Skonfigurowanie mediów jak MiBox, dekoder, TV
  • Automatyzacja oświetlenia - po zachodzie słońca zapalanie LEDów a po wschodzie ich gaszenie. 
  • Automatyzacja dobranoc - ściemnienie LEDów do 10%, wyłączenie TV, amplitunera, obniżenie temperatury
  • Włączenie głosowe ostrzeganie o burzy w godzinach 8:00 do 22:00 i wysyłania komunikatu na głośnik o tym.

Brak możliwości wysłania TTS do głośników

Wysyłanie komunikatów głosowych w automatyzacji nie chciało działać, to samo działo się, wpisując w okienko w Home Assistant - było bipnięcie w głośniku ale brak komunikatu. Okazało się, że problemem była podwójna integracja: Nabucasa + DuckDNS - wystarczyło jedną z nich wyłączyć i wszystko zaczęło działać! 

Problemy z routerem

Orange Funbox 3.0 potrafi, po przywróceniu prądu, resetować ustawienia WiFi urządzeń mimo ustawienia w DHCP stałych IP, objawia się to tym, że urządzenia otrzymują nowe TOKENY (Xiaomi), gubią się albo nie wczytują poprawnie (magic home). Więc jeżeli macie ten router to już wiecie czego to jest wina.

Podsumowanie

Jeżeli potrzebujecie tego typu usługi, zapraszamy do kontaktu napisz do nas: doradztwo[malpa]hejdom.pl

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Google Nest Hub Gen 2 - ekran z Asystentem Google

Od: 219 zł 469 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Jeden z najbardziej popularnych ekranów smart, który rozszerza możliwości Google Home, wersja druga ma lepszy bas, ekran bez wgłębienia przy ramce oraz... sterowanie gestami! Jest to rewelacyjny produkt o ogromnych możliwościach!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||