Druk 3D - pojemnik na baterie

Druk 3D - pojemnik na baterie

Szybki poradnik z rana, bo w końcu miałem chwilę aby to zmontować. Mam stary czujnik temperatury wewnętrzny z kablowym czujnikiem na zewnątrz oraz zegarkiem. Fajna sprawa aby szybko rzucić oko jak to wygląda.

Działa on jak działa ale kosztował grosze - tylko, że baterie wychodziły mnie majątek! Te małe baterie (2 sztuki 1,5V) potrafiły się wyczerpać się w czasie tygodnia! Więc, pomyślałem, ze wykorzystam paluszki AAA. Aby się do tego dostać trzeba było to rozkręcić... A skoro mam drukarkę to czemu by z niej nie skorzystać, więc szybko poszukałem i znalazłem bardzo fajne obudowy do baterii!

Flexing battery holders with integrated spring

Wystarczyło otworzyć obudowę, odlutować kabelki od starego złącza - przeciągnąć je w otworach wydrukowanego opakowania i działa cudownie - przy takim paluszku, myślę że kilka lat pociągnie :)

Dalej zastanawiasz się czy warto kupić drukarkę 3D? :D 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Ogrzewanie Xiaomi: głowica Aqara E1 ZigBee

Od: 249 zł 299 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Twój Smart Home opiera się na systemie Aqary, ale dotychczas nie było jak zautomatyzować grzejników? A może szukasz głowicy z zewnętrznym czujnikiem temperatury? Od dziś masz już obie opcje! Na rynku pojawiła się nowa smart głowica termostatyczna od Aqary!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||