Druk 3D - jakość druku a filament okiem amatora

Druk 3D - jakość druku a filament okiem amatora

Jak wiecie od jakiegoś czasu bawię się w drukowanie, bo amatorskim drukiem tego nazwać też nie można ;) I to jak dużo zależy od użytego filamentu... to jest po prostu masakra, nie chodzi mi tutaj o innego producenta - ale ten sam producent względem różnych kolorów.

Dla przykładu wybrałem filament Creality czarny - sobie myślę, sprawdzę go! O ile białym (który jest troszkę przezroczysty) drukuje się bardzo fajnie, to czarny na takich samych ustawieniach... Nie wyszedł mi ani jeden druk! Ciągle się wszystko rozwarstwiało - nie ważne czy ustawiłem 190oC czy 230oC - efekt był taki sam - suchy wydruk i pękał na łączeniach jak suchy makaron.

Druk 3D - jakość druku a filament okiem amatora_1

Miałem mylne wyobrażenie, że druk to prosta sprawa - jednak tak nie jest. Moja drukarka naprawdę nie ma jakiś dużych kalibracji - Ender 3 z tymi modyfikacjami: Ender 3 - podstawowe modyfikacje - więc nie ma tego dużo - powiedziałbym wymagane minimum! 

Druk 3D - jakość druku a filament okiem amatora_2

Ale ustawienie tego wszystkiego pod dany wydruk... to naprawdę jest ogrom pracy! Ale satysfakcja z wydruku ogromna! Jednak używając filamentu 3D Jake takie problemu jak u góry opisałem nie mam.

Druk 3D - jakość druku a filament okiem amatora_6

Creality biały - wychodzi bardzo ładnie. Prosta podstawka pod mydło, aby było wyżej - ponieważ niżej czujnik był za blisko rantu umywalki - 5 minut projektowania i pół godziny wydruku i gotowe - działa! 

Druk 3D - jakość druku a filament okiem amatora_5

Nie ważne jaki kolor 3D Jake wychodzi idealnie. Przejściówka z butli 18.9L na Lidlową 5L pół dnia dopasowywania ale się udało i jest satysfakcja. Teraz można lać wodę ;) 

Druk 3D - jakość druku a filament okiem amatora_7

Po lewej oryginalne mocowanie po prawej z Creality. Czy też podkładka aby zrobić większy kąt dla kamery Eufy Doorbell

Druk 3D - jakość druku a filament okiem amatora_1 

Oczywiście więcej wydruków znajdziecie w sklepku ale to pokazuje ile radości potrafią przynieść rzeczy zrobione  samodzielnie od a do z.

Druk 3D - jakość druku a filament okiem amatora_8

A może puzzle? Jeżeli zastanawiasz się nad kreatywną zabawką dla dziecka - to jest to lepsze niż Lego! Ba... Lego sobie z tego możesz nawet wydrukować! A drukarkę można teraz kupić za ok. 600 zł, sprawdź: promocje na blogu.  Ja naprawdę serdecznie polecam a jak dziecku się nie spodoba to będziecie mogli się nią bawić sami! Zresztą tak samo jak innymi... nietrafionymi prezentami ;) 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Odkurzacz automatyczny Roborock Q7 Max

Od: 1389 zł 1899 zł | Powiadom gdy cena spadnie

A gdyby tak wziąć szczotkę oraz silnik z S7 VMax i wpakować do S5 Max? Cóż nie musimy już więcej gdybać bo właśnie pojawił się taki model ze stajni Roborock - nazywa się Q7 Max. A gdyby tego było mało, możemy dokupić do niego stację na kurz!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||