Domek dla czujnika temperatury / wilgotności / ciśnienia Xiomi Aqara Zigbee

Domek dla czujnika temperatury / wilgotności / ciśnienia Xiomi Aqara Zigbee

Czujniki Aqara nie są przystosowane do bezpośredniego wystawiania na czynniki atmosferyczne - jeżeli będą padać na nie bezpośrednio deszcz lub mocne promienie słoneczne, to szybko się wykończą ale jest na to prosty sposób.

O samym czujniku piszę tutaj: Czujnik temperatury / wilgotności / ciśnienia Xiomi Aqara Zigbee 

Zwróć uwagę, że urządzenie łączyłem z Home Assistant - Zigbee2mqtt a więc nie wykorzystywałem bramki od Xiaomi (Aqara). Czujnik możecie kupić na Aliexpress za ok 11$ i uważam, że jest wart tej ceny, jeżeli szukamy czegoś bez wyświetlacza na Zigbee. 

Drukarka 3D w Smat Home

Warto przeczytać: Po co mi Drukarka 3D w tworzeniu mojego Smart Home?

Projekt

Projekt Outdoor Aqara Sensor Case @thingiverse.com | Wydruk: Infill 20% i Profiles 0.2 | Filament Colorfil PLA Biały 1kg 1,75mm kupionym w x3dshop.com |  Czas druku 3h

Nie masz drukarki?

Żaden problem - produkt znajdziesz w naszym sklepiku: Aqara domek na czujnik z otworami na śruby

To był mój drugi wydruk! 

Mega ważne, wszystko było drukowane na domyślnych ustawieniach - był to mój 2 wydruk na drukarce! Pierwszym był kot, z wymianą filamentu (w trakcie) - a potem od razu to wydrukowałem!

Jak możecie zobaczyć na poniższej galerii jest to zbudowane tak aby było miejsce na swobodny przepływ powietrza w obudowie. Mam dwie wersje - z otworami na śruby i bez nich. 

Bateria 

Pewnie zastanawiacie się jak to jest z baterią? Więc jest bardzo spoko - aż mnie to zaskoczyło, czujniki będą teraz drugą zimę na zewnątrz i pokazują aż zaskakujące odczyty poziomu baterii! 

 

Wpływ domku na odczyty

Obawiałem się trochę o wpływ domku na odczyty ale po kilku dniach testów - mogę śmiało stwierdzić, że będący po zachodniej stronie czujnik nie doświadcza bardziej zakłóconych odczytów - niż inny czujnik na który świeci bezpośrednio a wręcz przeciwnie - dzięki tej osłonie wyniki są zdecydowanie bardziej logiczne. Zresztą zobaczcie sami - dziś pół dnia padało, drugie pół świeciło.

Temperatura

Wilgotność

Ciśnienie

Podsumowanie

Jak widzicie nie ma się czego obawiać - pomysł sprawdza się doskonale a wielu członków grupy, pisze - ze mają czujniki już tak 2 lata i dosłownie NIC się z nimi nie dzieje - nie mówiąc o wymianie baterii, której też duża część osób nie musiała jeszcze robić! Więc rozwiązanie zdecydowanie polecam :) 

Chcesz taki domek? Wpadnij do działu mini sklep na blogu :) 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Xiaomi Mijia Bluetooth Termometr Higrometr - BLE

Od: 21 zł 36 zł | Powiadom gdy cena spadnie

To chyba najmniejszy termometr (oraz higrometr) z wyświetlaczem jaki miałem w rękach a przy tym jest naprawdę śliczny! Gdyby był jednak troszkę większy, było był by prawie idealny, bo cena jest rewelacyjna! 

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||