Masażer szyi czyli elektrostymulator mięśni karku - SKG 4098

Masażer szyi czyli elektrostymulator mięśni karku - SKG 4098

Ostatnio strasznie zacząłem dbać o zdrowie, przynajmniej zewnętrznie - coraz więcej pracuję przy komputerze i po prostu napięcia na karku był nieznośne. Nawet nie wiedziałem, że mam z tym taki problem, dlatego postanowiłem przetestować to urządzenie i... przynosi znaczącą ulgę!

MasażerSKG 4098  - kupisz tutaj za mniej niż 166zł / 45$ (z VAT)

Stres, długotrwałe siedzenie przy laptopie w jednej pozycji, niewłaściwa postawa ciała to tylko niektóre z wielu różnych przyczyn dolegliwości bólowych karku i szyi. Myślimy, że źle spaliśmy albo nas przewiało ale niestety, bóle często nasilają się, a ich źródłem jest zupełnie co innego.

Dokładnie u mnie tak to wyglądało, po prostu masakra - myślałem, że to zła postawa w tańcu (w sumie też zacząłem się bardziej prostować). Jednak doszedłem do tego, że to głównie nachylanie się twarzą do monitora. Wymieniłem pierw trzymanie aby mieć je bliżej i już było trochę lepiej. Ale po czasie zacząłem pochylać głowę ponownie...

Dlatego przekonany hasłem reklamowym: Postaw na masażery karku! Dają one możliwość masowania karku oraz szyi, a także dostarczają relaksujący i satysfakcjonujący rodzaj masażu. Jest to nie tylko idealny sposób na długotrwały ból oraz napięcie mięśni, ale także świetna metoda na odprężenie się. Masaż przynosi ulgę nawet najbardziej obolałym i spiętym mięśniom oraz rozluźnia i uwalnia od stresu.

Ból szyi jest częstym problemem z nielicznymi rozwiązaniami. W pewnym momencie zarówno młode, jak i dorosłe populacje odczuwały ból szyi i pleców. Wszystkie objawy wpływają na twój dzień. Ciągłe zmęczenie, bóle głowy i bóle ciała, zły nastrój i niska wydajność można przypisać napięciu w szyi i górnej części pleców. Ból związany ze stresem, złą postawą przed urządzeniami elektronicznymi...

Już nawet nie czytałem dalej, to sem ja, potrzebuję tego, już natychmiast teraz! 

Specyfikacja

  • rodzaje: automatyczny, wolny, dynamiczny
  • 15 poziomów intensywności
  • jedna temperatura 37-42°C (bez nakładek lub z)
  • pilot
  • waga: 200g
  • bateria: 1500mAh - przy jednym masażu dzienne to 8 dni pracy (4h)
  • czas masażu: 30 minut 
  • ładowanie: microUSB
  • automatyczne wyłączanie po 30 sekundach (braku styczności ze skórą)
  • elastyczna obudowa - nie dusi 

Jak to działa - teoria

Masażer wykorzystuje skuteczne metody zmniejszania napięcia, bólu i stresu. Przytoczę to maksymalnie dokładnie bo czaję 1/3 tego co tutaj napisane, a potem poniżej jak to działa w praktyce. Generalnie oparty jest na teorii meridianów tradycyjnej medycyny chińskiej i jest połączony z opatentowaną technologią impulsu TENS, aby emitować fale elektryczne o niskiej częstotliwości -  symulując masaż dłońmi oraz akupunkturę.

Masażer szyi czyli elektrosymulator mięśni karku - SKG 4098 _1

Wykorzystuje ciepło o stałej temperature 42°C, przez dwa gorące kompresy. Poprawia krążenie krwi i łagodzi nieznośne napięcie pod skórą, co również przenosi się na ulgę od stresu. Pomaga złagodzić ból, łagodzi stany zapalne przez rozgrzanie przestrzeni wokół kręgosłupa co polepsza cyrkulację krwi.

Masażer szyi czyli elektrosymulator mięśni karku - SKG 4098 _2

Dodatkowo masaż elektroimpulsami stymuluje nerwy w celach terapeutycznych. Pomaga w skurczach mięśni, bólu nerwów i sprawia, że ​​czujesz się o wiele lepiej, uwalniając pozytywne endorfiny. Jego zastosowanie rozluźnia kręgosłup szyjny, nie powodując napięcia mięśni. Generalnie odciąża tętnicę szyjną kręgosłupa.

Jak to działa - praktyka

Włączam (przycisk na obudowie). Podobno wcześniej powinniśmy nałożyć żel i rozgrzać szyję gorącym ręcznikiem, no cóż...

Masażer szyi czyli elektrosymulator mięśni karku - SKG 4098 _18

Odpinam (na magnes) pilota i ustawiam aby nagrzały się blaszki (przyjemniej się nakłada), następnie wyłączam aby czas był mierzony od założenia. Włączam ponownie, nakładam już ciepłe i sobie ustalam moc elektrostymulacji prądem na pilocie. Co dziwne mnie najczęściej kopie bardziej po lewej stronie a znajomi jak wpadli, mówili, ze po prawej. Przewrócenie do góry nogami urządzenia i założenie na kark nie zmienia efektu - muszę tam coś mieć mocniej spięte?

Masażer szyi czyli elektrosymulator mięśni karku - SKG 4098 _7

W każdym razie - ciepło jest przyjemne a po odpowiednim wyregulowaniu prądów, również ta część masażu jest super. Mrowienie po prostu musi być na przyjemnym poziomie a nie szczypania, to bardzo ważne aby nie zniechęcić do używania.

Wrażliwość skóry

Mojej Kasi po używaniu blaszek bezpośrednio na skórę, zrobiła się mikro wysypka.

Masażer szyi czyli elektrosymulator mięśni karku - SKG 4098 _13

Producent to przewidział i dołączył do zestawu silikonowe oraz żelowe nakładki - zmniejszają one przewodność i izolują od metalu.

Masażer szyi czyli elektrosymulator mięśni karku - SKG 4098 _12

Zapewne z niklem, na który Kasia ma uczulenie, dlatego dla niej tylko pierścionki i kolczyki z najczystszego złota i na szczęście srebra - bo bym zbankrutował ;)

Podsumowanie

Urządzenie używam już dobre kilka tygodni, wiec mogę się nareszcie wypowiedzieć czy działa... No więc albo mam mniej stresu albo działa. Na mniej stresu nie liczę - więc moim zdaniem urządzenie rzeczywiście działa. Czuję mniejsze napięcie w szyi co przekłada się na resztę ciała. Myślę, że duży wpływ ma też to, że o tym myślę więc automatycznie (tak nareszcie w półświadomie) staram się szyję opierać na zagłówku fotela biurowego. 

Jednak sam masaż - jest mega przyjemną czynnością, rozgrzewające wypustki robią robotę a te przenoszące się wibrujące pod skórą elektro wyładowania są po prostu przyjemne i naprawdę rozluźniające. Jest to kolejne urządzenie zaraz za pistoletem do masażu oraz masażerem pleców, które zdrowotnie gorąco polecam! :D 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Projektor Xiaomi Wanbo T2MAX 1080p Global

Od: 655 zł 848 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Dobry projektor w tej cenie. Pełne FHD (1080p) o jasności ok. 200 ANSI LUMENÓW. Uwaga nie mylić z wersją Wanbo T2 / FREE, która nie jest nawet HD! Nadaje się dobrze do oglądania w nocy, nie jest przesadnie głośny. Posiada wbudowanego Androida. 

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub