Pistolet do masażu RECOVER FUN T5

Pistolet do masażu RECOVER FUN T5

Na rynku pojawia się coraz więcej pistoletów do masażu. Budzą one duże zainteresowanie zarówno wśród sportowców (zawodowych, amatorskich), osób aktywnie spędzających czas, czy wręcz przeciwnie – mających siedzący tryb pracy/ preferujących „tryb oszczędzania energii”.

Pistolet do masażu RECOVER FUN T5 - kupisz oficjalnym sklepie za 365zł / 99$

Więcej urządzeń rozluźniających nasze mięśnie znajdziesz w dziale Zdrowie.

Taki pistolet rozluźnia spięte mięśnie, poprawia krążenie, finalnie zmniejsza bóle i relaksuje. To wszystko można mieć pod ręką za kilkaset złotych w czasie oglądania filmu, serialu, czy nawet czytania książki. Wiadomo, że przy poważniejszych kontuzjach nie zastąpi całkowicie fizjoterapeuty, jest jednak jego efektywnym substytutem w warunkach domowych; przyspiesza terapię i zmniejsza ryzyko przyszłych uszkodzeń mięśni.

Basia: Jako osoba lubiąca różne sporty – od tańca, przez długie wycieczki rowerowe, górskie, treningi siłowe, jogging często mam przeciążone mięśnie. Głównie dotyczy to nóg, ale po rozpoczęciu zabawy z aerial hoop doszły problemy z plecami. Także zawsze jest jakieś urozmaicenie lokalizacji bólu ;) Myślę, że to dlatego, gdy Grzesiek dostał kolejny pistolet do masażu, pomyślał o mnie - ponieważ jestem idealną kandydatką do dogłębnego przetestowania takiego masażera.

Specyfikacja

 • waga – 1,1 kg
 • 5 poziomów częstotliwości
  • bpm/hz – od 1200/20 do 2800/47
 • wyjmowana bateria 2400 mAh
  • czas pracy do ok 3h
  • zalecany sposób korzystania:  do 1h i 30 min przerwy
  • wskaźnik naładowania baterii – kolorowe diody LED

Pistolet do masażu RECOVER FUN T5_1

Zestaw

 • pistolet
 • 5 końcówek (w tym nowość: w pełni metalowa)
 • ładowarka z długim kablem
 • statyw
 • zastępcze uszczelki
 • instrukcja (w języku angielskim)
 • etui przenośne

Pistolet do masażu RECOVER FUN T5_2

Videprezentacja

Jak wygląda zestaw i jak warto go używać? 

Użytkowanie

Pistolet jest zalecany wyłącznie osobom dorosłym, po konsultacji z lekarzem. Miejsce, które chcemy masować powinno być czyste i suche, najlepiej na gołą skórę. Dobrze jest unikać dodatkowego spięcia czyli masować ciało oparte o coś, lub na leżąco. 

Zalecana seria masażu to 60s na jeden region. Moc i końcówkę należy dobierać w zależności od masowanej strefy i osobistych preferencji, przy czym nie powinniśmy odczuwać bólu. Kategorycznie nie wolno przykładać pistoletu do kości.

Uruchamianie i przełączanie trybów

Przełącznik ON/OFF znajduje się na spodzie baterii.

Jest pięć trybów oznaczone lampami LED, które przełączamy za pomocą przycisku power. Przytrzymanie tego samego guzika przez 2s zakończy pracę urządzenia (lecz nie wyłącza go całkowicie).

KOŃCÓWKI

Standardowe, plus jedna nowość!

Mikrofon

Służy do masowania dużych partii mięśni. Po tą końcówkę sięgałam chyba najrzadziej ponieważ często używam rollera, który działa na jeszcze większym obszarze.

Pistolet do masażu RECOVER FUN T5_8 

Trapezowa

Najmiększa ze wszystkich, więc może być dedykowana wyjątkowo wrażliwym miejscom, lub po prostu do relaksacji.

Pistolet do masażu RECOVER FUN T5_9

Płaska

Do dowolnych partii mięśni. Posiada drobne wypustki, które dodatkowo mogą pobudzać krążenie.

Pistolet do masażu RECOVER FUN T5_10

Nabój

Zalecana do głębokich partii mięśni i punktów spustowych, czyli miejsc z którymi mam największy problem i stąd też najczęściej jej używałam. Jej stosowanie nie należy do najprzyjemniejszych, zwłaszcza jak się nią dociśnie, ale najważniejsze, że spełnia swoją rolę.

Pistolet do masażu RECOVER FUN T5_11

Diabelskie rogi

Przeznaczona do masażu szyi i mięśni wzdłuż kręgosłupa. Ale tak na prawdę nadaje się też do rozluźnienia barków. Jest to w drugiej kolejności najczęściej stosowana przeze mnie końcówka. Gdy  miałam zbyt świeżo przeciążony mięsień, a zatem zbyt wrażliwy na bezpośrednie uciskanie, diabelskie rogi pomagały poprzez masaż mięśni sąsiadujących. Przykładając tą końcówkę jednym rogiem można ją stosować do relaksacji miejsc spustowych. 

Pistolet do masażu RECOVER FUN T5_12

Metalowa

Chyba ulubiona końcówka Grześka. Do masażu większych partii. Przy dłuższej pracy nagrzewa się i dodatkowo powoduje rozluźnienie danej partii a samo stosowanie jest jeszcze przyjemniejsze.

Pistolet do masażu RECOVER FUN T5_13

Uszczelki

Do zestawu dołączone są zapasowe uszczelki. Jest to dobre zabezpieczenie, ponieważ częste zmienianie końcówek rzeczywiście może uszkodzić gumę, bądź też może ulegać ona parceniu. 

Pistolet do masażu RECOVER FUN T5_14 

Ładowarka oraz statyw

W zestawie jest ładowarka oraz statyw. Dzięki długiemu kablowi na czas ładowania pistoletu możemy go swobodnie postawić w bezpiecznym miejscu, bez obawy, że np. strącimy go ze skraju stołu.

Pistolet do masażu RECOVER FUN T5_4 

Kabel jest odłączany, co zmniejsza ryzyko jego naderwania przy połączeniu z cięższym statywem. Sam statyw może służyć do odstawiania pistoletu na czas przerwy.

Pistolet do masażu RECOVER FUN T5_5

Podsumowanie 

Sprzęt na prawdę bardzo dobrze się sprawdza. W porównaniu do dwóch innych pistoletów, które chwilę sprawdzałam mocno tłumi drgania, przez co jego użytkowanie tak nie obciąża ręki. Najdłużej stosowałam ciągiem przez ok 40-50 min i to na najwyższym trybie, a dłoń nie cierpiała. 

Jest cichy, więc można go stosować przy włączonym telewizorze.  Czy jest wart polecenia? Zdecydowanie! 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Oczyszczacz Xiaomi Smartmi TVOC

Od: 449 zł 799 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Świetna konkurencja dla Xiaomi 3H z dodatkowym czujnikiem TVOC, działa z aplikacją Xiaomi Home! Jednak najważniejsze, że pasują standardowe filtry z oczyszczaczy 3H/3C i podobnych. W zestawie filtr czarny, czyli HEPA13 - do tego europejskie normy powietrza i automatyzacji.

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub