Pistolet do masażu Yunmai Extra Mini - test

Pistolet do masażu Yunmai Extra Mini - test

Testowałem już kilka dużych pistoletów do masażu ale czasami... potrzeba nam czegoś mniejszego. Dlatego niesamowicie ucieszyłem się, kiedy trafił do mnie ten mini masażer o wcale nie takiej małej mocy jak można było by się spodziewać patrząc na jego rozmiary!

Pistolet do masażu Yunmai Extra Mini - kupisz tutaj za mniej niż 310 zł / 74$ z VAT

Więcej o tego typu pistoletach do masażu przeczytasz w dziale Zdrowie. Generalnie moja cała rodzina nie wyobraża sobie już życia bez tego typu urządzenia ;) 

Jak to działa?

Takie urządzenie już było tutaj opisane  ale w wersji dużej. Wersja mini pistoletu do masażu w działaniu nie różni się niczym od większych urządzeń. Wygląda jak pistolet, można wymieniać mu głowice (w tym modelu są to nakładki ze średnio twardego silikonu/plastiku) i kiedy jesteśmy gotowi przykładamy go do problematycznej części ciała i włączamy. 

Pistolet do masażu Yunmai Extra Mini _15

Yunmai Extra Mini ma 4 tryby pracy oraz 4 końcówki.

Specyfikacja

  • Czas pracy na baterii do 8h (1300mAh)
  • Waga: 240g
  • Wymiary: 88x35x126.6mm
  • Wibracje: od 650 do 3200rpm a amplituda to 7mm / 6kg nacisku
  • Poziomy: 4 podstawowe 
  • W zestawie: pistolet, 4 nakładki końcówek, kabel usb c/usb, pokrowiec, instrukcja

Wideoprezentacja

Użytkowanie

Przede wszystkim nigdy ale to przenigdy, nie przykładamy pistoletu do kości! Nie uderzamy nim w bolące stawy! Z DALA OD KOLAN KOSTEK ITP! I pamiętajcie, że nie używam tego po poważnych kontuzjach - dobra tyle wstępu ;)

Masażer służy do mięśni i powięzi i to musimy zapamiętać - tak mnie poinstruowała Kaja:) Użytkowanie będzie zależne od trybu i końcówki ale ogólnie dobieramy końcówkę zgodnie z instrukcją. Mnie najlepiej sprawdza się na dużych partiach mięśni, na udach, łydkach i prawym ramieniu.

Tryby i sterowanie

Mamy 4 tryby pracy. Żeby włączyć pierwszy tryb musimy chwilę przytrzymać przycisk na dole. Do włączania kolejnych trybów wystarczy pojedyncze kliknięcie przycisku. Ostatni tryb jest najdelikatniejszy. Tryby są oznaczone kolorystycznie.

Pistolet do masażu Yunmai Extra Mini _4

Tryb pierwszy służy do pobudzenia mięśni. Nie jest zbyt mocny, przyjemnie działa nawet na lekko spięte mięśnie. Kolejny mocniejszy jest już zdecydowanie ‘odczuwalny’, jest jeszcze trzeci poziom bardzo mocny a czwarty relaksacyjny (chyba najlepszy do nakładki silikonowej do rozprowadzania olejków.

Pistolet do masażu Yunmai Extra Mini _6

W urządzeniu widać poziomu naładowania baterii - zielona lampka im bliżej czerwonego tym bardziej rozładowana.

Podstawowa metalowa główka

Fajnie się nagrzewa przy długim masażu.

Pistolet do masażu Yunmai Extra Mini _2

Silikonowa okrągła

Zrobiona z silikonu półkula świetnie rozmasowuje duże partie mięśni. Jedna z najczęściej używanych przeze mnie końcówek.

Pistolet do masażu Yunmai Extra Mini _10

Silikonowa jeżyk

Wyglądania jak szczotka do mycia twarzy i nie bardzo wiedziałem jak i gdzie jej używać. Instrukcja mówi, po Chińsku ale na szczęście Kaja testowała podobne urządzenie a tam jest napisane, że służy do rozprowadzania olejków...

Pistolet do masażu Yunmai Extra Mini _11

Silikonowa grzybek

Świetny jeśli wierzycie w medycynę alternatywną albo znacie się na punktach spustowych. Może być wykorzystywany do masażu meridian i punktów akupresurowych albo poszukiwań punktów spustowych. Używanie go jest najbardziej bolesne ze wszystkich głowic.

Pistolet do masażu Yunmai Extra Mini _9

Silikonowa rogi szatana

Ja używam jej głównie do ramion i tam gdzie mamy mięśnie mocno przyczepione do kości (np. kręgosłup).

Pistolet do masażu Yunmai Extra Mini _8

Ładowarka

W zestawie sam kabel USB - USB-C. Ja go nawet nie wyciągnąłem i korzystam z ładowarki do telefonu ;) 

Podsumowanie

Naprawdę bardzo przyjemne w użyciu lekkie i wygodne urządzenie, które ma moc i działa! Przy regularnym stosowaniu na mięśnie pleców poradziłam sobie z regularnym bólem spowodowanym przez siedzący tryb życia. Cudownie działał na napięte łydki po treningach tanecznych - ja nawet masuję sobie wyższe partie mięśni na tyłku jak i wokół kolan.

Jako użytkownik dużego pistoletu, zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie moc tego maleństwa. Kurczę daje radę a w dodatku jest baaardzo cichutki, jestem ciekaw po jakim czasie rozklekota się jak wszystkie inne (duże modele), które posiadam w rodzinie.

Rozmiar kieszonkowy  to duży plus. Łatwo wrzucić masażer do torebki swojej damy i zabrać ze sobą na wyjazd czy trening taneczny.

Update po prawie roku użytkowania: dalej go uwielbiam, jest to mój ulubiony wyjazdowy pistolet do masażu, jest mały, ładuje się po USB-C. Ale najważniejsze, że jest po prostu mocny jak na takie skromne rozmiary, dla mnie rewelacja! 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 3C

Od: 419 zł 599 zł | Powiadom gdy cena spadnie

To taki 2H z lepszym bo laserowym czujnikiem powietrza ale bez czujnika temperatury i wilgotności. Aby jeszcze bardziej namieszać, który ma wyświetlacz.

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub