Spectrum SMART - LED RGB CCT 480lm GU10

Spectrum SMART - LED RGB CCT 480lm GU10

I w końcu nadeszła moja ulubiona mini żarówka idealna do oczek w moim suficie oraz kuchni mojego znajomego - gdzie właśnie kończy on remont. Zamontowaliśmy tam nie tylko te smart żarówki ale bawiliśmy się też listwą 3 fazową z oprawą Madara Mini 2!

Na początku muszę napisać, że w przypadku tej listwy - szkoda, że Spectrum SMART nie ma smart włącznika trzy przyciskowego, bo idealnie pasowałby właśnie do tej szyny, dlaczego? Ponieważ ma ona niezależne 3 linie zasilania. Czyli możemy ustawić tak aby 1, 3, 5 żarówka w linii paliła się a 2 i 4 były niezależne - robi się to prosto obracając pierścień na obudowie oprawy - nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem w rękach, więc dla mnie było super to odkryć!

Spectrum SMART - LED RGB CCT 480lm GU10_5

Zacznijmy jednak od żarówki, która po informuje mnie czy mam otwarty zamek w drzwiach a po ich otwarciu wskaże kolorem czy będzie padać ;)

Specyfikacja

  • Jasność: 480lm
  • Oczywiście jest ściemnianie
  • Regulacja temperatury światła (2700-6500K)
  • Pełne kolory RGB (zdecydowanie ciemniejsze)
  • 50o kąt świecenia 
  • RA>80 (oddanie barw)
  • GU10 - halogen LED
  • Pobór prądu: 5W - wyłączona 0,8W
  • Aplikacja Tuya / Smart Life lub aplikacja Spectrum SMART

Jasność

Trudno określić jasność na zdjęciach ale dają w kuchni radę, musicie uwierzyć na to jedno zdjęcie ;) 

Spectrum SMART - LED RGB CCT 480lm GU10_6

Barwa

Jest bardzo płynna możliwość zmiany barwy od ciepłej, przez białą do zimnej.

Spectrum SMART - LED RGB CCT 480lm GU10_3 Spectrum SMART - LED RGB CCT 480lm GU10_4 Spectrum SMART - LED RGB CCT 480lm GU10_5

Kolory

Nie ma co ukrywać, są zdecydowanie ciemniejsze (mało powiedziane) niż biała barwa. Tak jak to jest we wszystkich pozostałych żarówkach tego typu. W sumie to rozumiem - mają służyć budowie nastroju ;)

Spectrum SMART - LED RGB CCT 480lm GU10_1 Spectrum SMART - LED RGB CCT 480lm GU10_7 Spectrum SMART - LED RGB CCT 480lm GU10_2

Aplikacja

Połączyłem się przez standardową aplikację Smart Life i dzięki temu mogłem połączyć z całym ekosystemem Smart Life i moim milionem innych sprzętów. Jeżeli chcemy, to oczywiście możemy wykorzystać (również bezpłatną) aplikację Spectrum Smart - to to w sumie to samo, jednak na pewno lepiej przygotowane językowo na nasz rynek. 

Spectrum SMART - LED RGB CCT 480lm GU10_19

Mamy oczywiście możliwość sterowania natężeniem światła białego oraz jego barwą. Oczywiście kolory też są! 

Spectrum SMART - LED RGB CCT 480lm GU10_13

Jak i sceny.

Spectrum SMART - LED RGB CCT 480lm GU10_14

Google Home

Łącząc ze Smart Life mamy normalną żarówkę, więc możemy sterować barwą jak i jasnością.

Spectrum SMART - LED RGB CCT 480lm GU10_18

Oraz oczywiście kolorami.

Spectrum SMART - LED RGB CCT 480lm GU10_17

Home Assistant

Przez integrację mamy dostęp do tego samego co w Google Home - jednak wbudowana integracja Tuya nie pozwala na zmianę kolorów. Nie próbowałem też zmieniać jeszcze oprogramowania.

Laboratorium

Czy wiesz dlaczego tak pozytywnie wypowiadam się o jakości tych urządzeń? Powiedźcie mi ile firm ma laboratorium za naprawdę grubą kasę sprawdzające to co ostatecznie przyszło z Chin? Więcej przeczytasz tutaj: Labolatorium Spectrum SMART 

Szynoprzewód i oprawa

Jeszcze na chwilę wróćmy do SPS 2 SZYNOPRZEWÓD 3F oraz oprawy MADARA MINI 2. Jak wcześniej wspomniałem dla mnie była to nowość.

Spectrum SMART - LED RGB CCT 480lm GU10_4

Super, że tak łatwo można to ustawić i w każdej chwili zmienić. Wystarczy podpiąć przełącznik trzy przyciskowy do każdego zacisku.

Spectrum SMART - LED RGB CCT 480lm GU10_9

Przesunąć inaczej oświetlenie.

Spectrum SMART - LED RGB CCT 480lm GU10_7

Czy po prostu dołożyć kolejną oprawę, mega opcja!

Podsumowanie

Jeżeli potrzebujesz żarówki w miejsce halogenów, myślę, że to będzie fajna opcja. Wykorzystanie jej aby powiadamiać światłami o różnych akcjach też jest fajne. Można nie tylko pokazać jakość powietrza, czy będzie padać ale w łazience możemy np. ustawić aby przy za wysokiej temperaturze w pomieszczeniu zmieniła barwę abyśmy wiedzieli, że należy otworzyć drzwi i przewietrzyć. Możliwości jest wiele a ja mam wiele miejsc gdzie właśnie takie halogeny używam - ogranicza nas tylko wyobraźnia gdy używamy Home Assistant. 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!


Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj projekt na  lub