Mini gimbal do telefonu BlitzWolf BW-BS14 Pro

Mini gimbal do telefonu BlitzWolf BW-BS14 Pro

Czasami nie mam miejsca na cały plecak z aparatem, a chcę coś szybko nakręcić - wtedy przydaje się możliwość kręcenia telefonem ale o ile w dobrym świetle stabilizacja działa bardzo dobrze, to niestety w słabym przydała by się jednak mechaniczna stabilizacja obrazu. 

Gdy wymieniam telefon, zawsze jest to flagowiec Samsung Note (często potrzebuję rysika) ale ze względu na ceny, minimum 2 letni. Obecnie jestem użytkownikiem Samsung Note 10+, ma on już naprawdę bardzo dobry aparat i jasny główny obiektyw (zmienny f/1.5-2.4). Jednak kiedy chcę włączyć super stabilizację, automatycznie wykorzystywany jest obiektyw szerokokątny (bo jest ona cyfrowa, telefon ma 3 oczka i to szerokokątne jest f/2.2). Ten obiektyw jest fenomenalny do zdjęć z wakacji, jednak średnio sobie radzi ze sztucznym oświetleniem. Dlaczego model z +? Ma on jakiś dodatkowy sensor głębi (który super przydaje się do mierzenia rozmiarów przedmiotów - działa to jak jakaś magia i jest dość dokładne) ale ja głównie kupiłem go ze względu na powiększoną baterię 4300mAh.

BlitzWolf BW-BS14 Pro - kupisz tutaj za mniej niż 89$ / 350 zł

W każdy razie w takim przypadku potrzebuję mechanicznej stabilizacji ale takiej, która łatwo by się zmieściła do plecaka wypchanego innymi rzeczami,  no i oczywiście nie kosztowałaby miliona cebulionów. Czy ta wspomniana kwota jest niska? Zdecydowanie nie jest, jednak jest adekwatna do sprzętu - lecz zanim go kupisz, koniecznie przeczytaj podsumowanie. 

Test piszę z pozycji użytkownika DJI Ronin SC tylko z aparatem Panasonic Lumix G7 oraz FeiyuTech G6 MAX na początku z telefonem później już tylko ze wspomnianym aparatem.

Specyfikacja

Trochę faktów prosto z pudełka

 • Wymiary:
  • 236*112*75 (Expanded)
  • 154*112*68 (Folded)
 • Waga:  375g z baterią
 • Czas działania, to prawie 8h zbalansowania, czyli w ruchu pewnie gdzieś połowa tego czasu (przynajmniej tak mi się wydaje po testach)
 • Czas ładowania: 2h40m po USB-C
 • Zakres ruchu:
  • Pan angle: 340° (horizontal rotation)
  • Roll angle: 330°
  • Tilt angle: 340°

Zestaw

Kabelek, woreczek, gimbal no i trójnóg/rączka - jest wszystko, nawet "smyczka" do zawieszenia na nadgarstek.

Mini gimbal do telefonu BlitzWolf BW-BS14 Pro_23

Bateria jest wyjmowana uaha! 

Mini gimbal do telefonu BlitzWolf BW-BS14 Pro_1

Uruchomienie

Totalnie nie bawię się w aplikacje, nigdy żadna aplikacja nie była w stanie dorównać użytecznością tej wbudowanej, może inaczej użytecznością tak ale jakością... no nie i już. Więc używam tylko i wyłącznie stabilizacji po wyjęciu z pudełka.

Mini gimbal do telefonu BlitzWolf BW-BS14 Pro_22

Pierw musimy rozłożyć gimbala... i wkręcić rączko nóżkę. 

Mini gimbal do telefonu BlitzWolf BW-BS14 Pro_17

Następnie odblokować silniki (wszystkie trzy).

Mini gimbal do telefonu BlitzWolf BW-BS14 Pro_8

Odpowiednio montujemy telefon i...jesteśmy gotowi, nie trzeba nic stabilizować, działa od razu.

Mini gimbal do telefonu BlitzWolf BW-BS14 Pro_15

U mnie telefon zawsze jest pod kątem ale to nie przeszkadza, lekka korekcja na pilocie i gotowe.

Użytkowanie

Mamy tutaj 4 tryby główne czyli:

 • Half-follow (PF)
 • Full-follow (F)
 • Full-lock (L)
 • POV mode 

Do tego 2x power i zmienia się poziomy na pionowy sposób nagrywania, a do tego 2x przycisk na pilocie to powrót do centralnej pozycji.

Stabilizacja

Troszkę zbyt czułą jak na mój gust ale to kwestia wyczucia, po prostu większe gimbale z aparatem są cięższe i wymagają większego ruchu aby podążać w kierunku ruchu nadgarstka.

Mini gimbal do telefonu BlitzWolf BW-BS14 Pro_12

Tutaj muszę robić mniejsze ruchy, bo wszystko działa bardzo szybko. Mamy stabilizację i muszę przyznać, że działa ona bardzo dobrze (zaskakująco dobrze).

Mini gimbal do telefonu BlitzWolf BW-BS14 Pro_11

Tak używam gimbala domyślnie, bez wodotrysków i połączenia przez bluetooth, jak pisałem wyżej - bo tak używa go 99% osób z nas.

Z rzeczy których nie rozumiem

Dlaczego ładowanie jest z portu USB-C a...

Mini gimbal do telefonu BlitzWolf BW-BS14 Pro_1

port ładowania telefonu (fajnie, ze jest), jest z microUSB.

Mini gimbal do telefonu BlitzWolf BW-BS14 Pro_3

Co tutaj się stało, za dużo portów naprodukowali i gdzieś to muszą wciskać?! 

Podsumowanie

Generalnie jestem zaskoczony, myślałem przez chwilę, że to był duży błąd wziąć coś takiego ale na szczęście sprawdził się świetnie. Tam gdzie nie muszę brać aparatu chętnie używam właśnie tego gimbala z  telefonem. Jednak czy kupiłbym go ponownie? Mam mieszane uczucia w tej cenie (75€ o ile trafimy na promocję) kupimy DJI OSMO 3 gdzie mamy markę sprawdzoną, jednak wiele osób narzeka na jakość wykonania oraz... brak trójnoga - przecież to jest jakiś żart.

Tutaj w BW-BS14 Pro mamy tak naprawdę wszystko czego potrzebujemy, działa to naprawdę dobrze i bezproblemowo - jak dla mnie to był bardzo fajny zakup. Gdyby miał jeszcze teleskopowe ramię jak ma OSMO 5... no ale on już kosztuje 2x więcej, więc zaczekam i wtedy wymienię, jestem pewny, ze BlitzWolf na to wpadnie i coś takiego stworzy!

Dajcie znać w komentarzach czy przygotować z tego gimbala jak działa filmik!

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Nokia Streaming Box 8000 z Android TV

Od: 249 zł 299 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Fajna alternatywa dla Chromecast 4.0, ponieważ posiada wiele portów (w tym RJ45/USB/USBC i wiele innych). Oczywiście za cenę większej obudowy i pilota, który ma nawet przyciski z liczbami. Jeżeli myślisz o przystawce smart, to może być bardzo dobra opcja!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||