Czy tani ekspres do kawy ma sens? Test BlitzWolf BW-CMM2

Czy tani ekspres do kawy ma sens? Test BlitzWolf BW-CMM2

Osobiście nie pijam kawy, dlatego do oceny walorów jakości poprosiłem moją rodzinę i muszę powiedzieć, że byli zaskoczeni jakością tego urządzenia patrząc na jego cenę. Mówię tu oczywiście o ciśnieniowym ekspresie do kawy mielonej, bo na kapsułki wiadomo ;)

Ekspres BlitzWolf BW-CMM2 - kupisz tutaj za ok. 330 zł z kodem BGPL220940

Zdjęcie czołowe przedstawia moje niesamowite umiejętności logicznego myślenia podczas spieniania mleka, tak szklankę należy podnieść do dyszy i zanurzyć ją w mleku... a nie jak ja załączać ją nad mlekiem ;)

Specyfikacja 

  • Materiał: Stal nierdzewna i plastik
  • Moc: 1100 W
  • Waga: 3,65 kg
  • Maksymalne ciśnienie: 20 bar
  • Pojemność zbiornika na wodę: 1,5 l

Zawartość zestawu

  • kolba
  • dwa rodzaje sitek (małe i duże)
  • łyżka do kawy

BlitzWolf BW-CMM2_3

Była też gdzieś instrukcja po angielsku ale nie wiem gdzie ją wcisnąłem :D

Wygląd

Urządzenie jest solidnie wykonane i posiada ładną obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej, a z przodu posiada dotykowy wyświetlacz, więc jest bezpieczny dla wilgotnych rąk. Na środku wyświetlacza mamy cyfrowy wyświetlacz.

BlitzWolf BW-CMM2_8

Wykończony jest stalą szczotkowaną, więc wygląda na droższy produkt niż w rzeczywistości jest ale najważniejsze jest to, że prawie nie widać na nim odcisków palców, po prawej widać pokrętło do spieniania mleka. 

BlitzWolf BW-CMM2_14

Ekspres nie posiada manometru, w tej cenie dziwne aby był ;) Producent za to podaje wartość ciśnienia na 20 bar. Jest to wartość... dość duża, nie ukrywajmy, więc możemy spróbować różnej grubości mielenia kawy.

BlitzWolf BW-CMM2_9

Szybka teoria: im wyższe ciśnienie wody przepływającej przez zmieloną kawę, tym smaczniejsza kawusia - tak piszą w internetach, co zaraz w komentarzach zdementowaliście. Niestety ekspres nie ma wbudowanego młynka więc do zmielenia kawy musimy użyć innego urządzenia... A ponieważ najlepiej mielić kawę tuż przed parzeniem, czeka nas dodatkowy zakup, dodatkowe urządzenia ;) 

BlitzWolf BW-CMM2_12

Teraz tekst czytany na koniec każdej reklamy, bardzo szybko - bardzo bardzo szybko: Urządzenie posiada zabezpieczenia przed: przegrzaniem (kawy jak i spieniacza) oraz nadmiernym ciśnieniem. Należy również pamiętać, aby przed pierwszym uruchomieniem usunąć wszystkie taśmy zabezpieczające, wszystkie nalepki itp. trochę tego jest. No i koniecznie jedno przepuszczenie wody na czysto!

Użytkowanie

Skoro ja nie pijam kawy, to kto ją pija? Mamusia! Ale z Mamusią nie mieszkam, więc przez tydzień Kasia miała eldorado, wstawałem wcześniej i robiłem mojemu skarbowi kawkę. Co ciekawe zapach kawy mi się mega podoba, smak już niekoniecznie... po tygodniu stwierdziła, że woli fusiatą - no dzięki bardzo! :P

BlitzWolf BW-CMM2_17

Urządzenie ma dwa tryby automatyczne: na jedną filiżankę espresso, gdzie parzenie trwa 15 sekund, oraz na dwie filiżanki, bo ma dwie dysze - fajna sprawa ale nigdy nie użyłem :D W drugim przypadku ekspres wyłączy się po 25 sekundach, a w trybie manualnym należy samemu go wyłączyć przyciskiem - bo inaczej przelejemy szklankę i będzie syf. Tak to ten trzeci jak byście nie nadążali za akcją - chyba mnie pobudził zapach tej kawy, bo serio nie napiłem się łyczka! :D

BlitzWolf BW-CMM2_24

Fajne jest też to, że nawet tryby automatyczne możemy ustawiać czasowo, na dwie filiżanki zawsze będzie 2x dłuższy - ciekawe przemyślane, dla mnie zupełnie nieprzydatne.

BlitzWolf BW-CMM2_28

No i moja ulubiona opcja do kakao (potocznie kakałka - odchrzań się autokorekto!) - czyli spieniacz (no nie serio, tego też nie ma w słowniku?) do spieniania mleka. O ile się go umie używać...

BlitzWolf BW-CMM2_1

Z tego co tłumaczyła mi mama to tak naprawdę dzięki niemu możemy przygotować cappuccino czy latte, ale opanowanie techniki spieniania wymaga pewnej praktyki, więc zrobiliśmy to tylko raz jak była.  Wcześniej pisałem, że spienianie mleka obsługujemy pokrętłem, płynnym ruchem najlepiej aby się nie poparzyć i pierw przycisk bo inaczej wlejemy sobie wody do mleka, a nie zrobimy pary...

BlitzWolf BW-CMM2_20

Niestety uważam, że tacka jest za wysoka aby zrobić w wyższej szklance kawę, w szklance jaką lubi moja Kasia więc musiałem ją wyciągać, bo inaczej kawę zrobimy obok ;)

Ciśnienie

Jak zmierzyć czy istotnie mamy 20 bar? Ja nie wiem ale smak kawy zdradza, że rzeczywiście jest ok! Po czym czytam wasze komentarze i wcale to nie jest tak ważne... z Wami żyć serio jest ciężko ale dzięki za wszelkie komentarza na grupie! Im wyższe ciśnienie tym krótsze parzenie, a co za tym idzie mniej kwaśny - cokolwiek to znaczy. Z tego co doczytałem to oznacza, że będzie miał mniej niż otrzymamy metodą bezciśnieniową czyli teraz tak popularną, do której są fajne aplikacje - przelewowa się to chyba nazywa. 

Czyszczenie

Tutaj mega fajnie bo łatwo się czyści, to robiłem akurat zawsze ja - więc bardzo zwróciłem uwagę na tą funkcjonalność urządzenia. Generalnie wszystko da się wypłukać pod kranem - chwała za to!

BlitzWolf BW-CMM2_5

O ile nie zrobimy spienienia mleka na pół kuchni jak ja...

Podsumowanie

W tej cenie uważamy, tak my nie tylko ja ;) Że jest to bardzo dobry produkt! Ponownie ta marka mnie miło zaskoczyła robiąc średnio półkowy produkt w cenie znacznie niższej. Aromat jest i to naprawdę bardzo przyjemny, a smak Kasia mówi, że też bardzo w porządku. Wysokie ciśnienie powoduje, że poranna kawka jest naprawdę fajną opcją.

Jestem ciekaw jakich Wy ekspresów używacie, dajcie znać w komentarzach!  

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Miernik i obciążenie DL24P

Od: 174 zł 207 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Jak przetestować rzeczywistą pojemność powerbanków i baterii? Jedną z możliwości aby zrobić to rzetelnie jest właśnie tego typu urządzenie, które pozwoli odpowiednio obciążyć urządzenie aby wyniki były prawidłowe i nie przekłamane.

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||