Videoblog - sprzęt: gimbal FeiyuTech G6 MAX

Videoblog - sprzęt: gimbal FeiyuTech G6 MAX

Jest to pierwszy artykuł z serii. Będę tutaj pisać o sprzęcie, który używam do kręcenia. Jak wiecie dopiero zaczynam przygodę - więc skupię się na tych elementach, które już dobrze poznałem - dziś podstawa każdego videobloga czyli gimbal!

Na wstępie musze zaznaczyć, że obecnie do nagrywania używam aparatu Lumix G7 ale o nim napiszę kiedy indziej. Sporadycznie podłączam też telefon. Dlatego też, nie mógł być to podstawowy model gimbala ponieważ aparat w zależności od obiektywu może ważyć ok. 700 gram. 

Videoblog - sprzęt: gimbal FeiyuTech G6 MAX_10

Jeżeli dołożymy jakieś akcesoria to robi się już ciężko. Jednak nie polecam tego gimbala do aparatów "dużych" czyli większych niż te 3/4 klatki czy też z dużymi obiektywami - ponieważ ramiona gimbala nie są do tego dostosowane (są po prostu za krótkie) i nie wyważymy go dobrze.

Cena w PL to ok. 1000 zł i jak pisałem z kilkoma sklepami to podobno nie ma w zestawie trzymania na telefon. Nie rozumiem tego, na szczęście mam dla Was promocję na Amazonie, gdzie możecie go kupić za ok. 900 zł

Specyfikacja

 • Maksymalne obciążenie 1,2 kg
 • Łączność: Bluetooth, USB, Wi-Fi
 • Czas działania: 9 godzin (wbudowany akumulator 2200mAh), ładowanie przez USB C
 • Waga: 665 g
 • Bryzgoszczelność i pyłoszczelność

Lista obsługiwanych urządzeń

Jest tak duża, że postanowiłem Wam tutaj zamieścić link: g6max_adaption_200709_en.pdf - są tam obsługiwane urządzenia przez kabel/wifi/bluetooth oraz potwierdzone w działaniu ze stabilizacją. 

Wymiary

To jest właśnie to o czym pisałem - ramiona są super do średnich aparatów.

Videoblog - sprzęt: gimbal FeiyuTech G6 MAX_8 

Zestaw

Trzeba przyznać, że nie brakuje tutaj niczego!

 • Gimbal z wbudowaną baterią
  Videoblog - sprzęt: gimbal FeiyuTech G6 MAX_7
 • Wkładka szybkiego montażu ze śrubą (do aparatu i akcesoriów)
  Videoblog - sprzęt: gimbal FeiyuTech G6 MAX_6
 • Adapter do Gopro + śruba montażowa
  Videoblog - sprzęt: gimbal FeiyuTech G6 MAX_3
 • Adapter do telefonu bardzo miękka wyściółka i mocna rama
  Videoblog - sprzęt: gimbal FeiyuTech G6 MAX_4
 • Tripod (podstawka rozkładana)
  Videoblog - sprzęt: gimbal FeiyuTech G6 MAX_7
 • Kable: USB C, Sony (Multi), Panasonic( DC 2.5), Canon 2x (Micro i TypeC), Fujifilm/Canon (TRS2.5)
  Videoblog - sprzęt: gimbal FeiyuTech G6 MAX_5

Więc jak widzicie jest dosłownie wszystko i nie zabraknie Wam przejściówki do żadnego sprzętu a wręcz przeciwnie dużej liczby nawet nie użyjecie ;)

Ja dokupiłem jeszcze pałkę do samoobrony (30 zł), która okazała się świetnym akcesorium do bocznego trzymania jak i ramieniem teleskopowym!

Videoblog - sprzęt: gimbal FeiyuTech G6 MAX_2

Blokada silników

Blokowanie silników na czas podróży to świetna opcja. Jednak nie rozumiem, czemu wszystkie odblokowujemy w górę a jeden w dół - jest to mylące na tyle, że zdarza mi się go nie odblokować ;/

Videoblog - sprzęt: gimbal FeiyuTech G6 MAX_1

Ergonomia

Jest mega wygodny! Akcesoria dokręcane którymi możemy sobie pomóc są świetne. Generalnie jak się go już chwyci jest ogromna przepaść pomiędzy G6 PLUS. Trzymając G6 MAX od razu czuje się zdecydowanie lepiej wykonane urządzenie, waga, materiały są naprawdę na najwyższym poziomie. Cały gimbal trzyma się bardzo dobrze.

Videoblog - sprzęt: gimbal FeiyuTech G6 MAX_1

Jedyne czego mi brakuje to delikatnie wyżej położona głowica obrotowa i niżej pokrętło - dzięki temu bez problemu dało by się tam dokręcić dostępne akcesoria, które ułatwiają trzymanie.

Videoblog - sprzęt: gimbal FeiyuTech G6 MAX_3

Po prawej blokują silnik (jego blokadę przesuniętą w dół) a po lewej nie da się przykręcić bo blokuje to pokrętło. Po za tymi dwiema małymi przeszkodami (te miejsca nie są przeznaczone na to). Urządzenie jest naprawdę mega wygodne w użytkowaniu.

Możliwości

Nie będę tutaj pisać o wszystkich możliwościach ponieważ tego jest tak dużo, że po prostu opis to za mało. Myślę, że niedługo przygotuję filmik z tego, jak tylko dojdzie do mojego znajomego taki sam gimbal, bo ten model się mu tak spodobał.

Na początku musi wystarczyć Wam to zdjęcie - zwrócicie uwagę, że każdy przycisk czy pokrętło ma wiele opcje i kliknięć, wiem na początek to dużo ale potem jak zaczniecie go używać, to otwierają się takie możliwości, że masakra!

Videoblog - sprzęt: gimbal FeiyuTech G6 MAX_9

Pokrętło w zależności ile razy klikniemy przełącza tryby. Góra/dół lub boki lub tilt. Przewaga nad dżojstikiem jest taka, że chodzi to bardzo płynnie i czuć opór - więc super można wykorzystać na filmie.

Videoblog - sprzęt: gimbal FeiyuTech G6 MAX_2

Powyższy spust włącza tryb fast follow, podwójne kliknięcie ustawia gimbala na pozycji startowej, potrójne obraca kamerę o 180 stopni w naszą stronę a potem jeszcze raz klikamy i wraca do położenia początkowego - super jak coś nagrywamy i chcemy przez chwilę pogadać do kamery.

Prawy dolny klawisz pod dżojstikiem przełącza tryby z Pan/Lock na Follow (tylko oś na boki) albo All follow czyli wszystkie osie w tym góra dół.

Videoblog - sprzęt: gimbal FeiyuTech G6 MAX_2

Lewy ma podwójne dno jak w aparacie czyli do połowy łapie ostrość a do końca robi zdjęcie. 

A jak to jeszcze mało, wpadnijcie na oficjalną stronę FeiyuTech G6 MAX - tam jest wszystko super pokazane!

Wyważanie

Gdyby nie ten filmik nie ogarnąłbym tego tak dobrze na początku. Teraz zajmuje to dosłownie kilka minut, gdy chcę zmienić obiektyw lub urządzenie.

No i jest problem z wyważeniem telefonu - są one za lekkie że trzeba przesunąć maksymalnie do przodu całe trzymanie. Szkoda, że nie odwrócili płytki szybko mocującej wtedy problemu by nie było. Najlepiej dołożyć jakiś odważnik lub magnes neodymowy i przyczepić na płytkę. Sprawdza się świetnie.

Videoblog - sprzęt: gimbal FeiyuTech G6 MAX_4

Plusy

 • Długo trzyma na baterii
 • Bryzgoszczelność i pyłoszczelność
 • Mnóstwo akcesoriów
 • Bardzo wygodny
 • Bez problemu można go używać z wiszącym aparatem

Minusy

 • Problem z wyważeniem telefonu
 • Brak współpracy z moim G7

Video jakie zrobiłem

Jak wiecie interesuje się też tańcem, zobaczcie co udało mi się nakręcić w pierwszych dniach jego używania! Obiektyw kitowy. Drgania dodał Brajan, który montował film ;) 

A tutaj gdy zmieniłem na testy obiektyw (25mm 1.7) i nie miałem wszystkiego dobrze wypoziomowanego. Widzicie te lekkie drgania?

Podsumowanie

Generalnie gimbal nadaje się do wszystkich urządzeń! Jednak z nie wszystkimi współpracuje jak np. z moim Lumix G7 a co za tym idzie nie mogę wykorzystać jego zaawansowanych funkcji obsługi urządzeń czyli bez dotykania aparatu. Tutaj jestem zawiedziony, byłem wręcz pewny, że 3 letni aparat nie będzie problemem. Jednak tak naprawdę używałbym tylko startu nagrywania ale nie jest to uciążliwe.

Wszystko inne jest w nim świetnie wykonane, działa poprawnie a blokada silników na czas transportu jest świetna, w ogóle nie noszę go w tej piance. Transportuje go w torbie z aparatem i wystaje w połowie - żaden problem. Płytka szybkiego montażu też jest świetna. Jeżeli szukasz dobrego gimbala do czegoś większego niż tylko telefon. Czy też do kamery sportowej - to będzie to świetny wybór!

  

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Odkurzacz automatyczny Xiaomi VIOMI V3

Od: 1190 zł 2306 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Odkurzacz Xiaomi VIOMI V3 to 20% mocniejsze ssanie 2600Pa i 1,5 większa bateria 4900mAh (w porównaniu z V2) mapowanie LDS, wysyłka z Europy. W skrócie: jeżeli masz więcej niż 100m2 kupuj V2, jeżeli mniej w zupełności wystarczy V2. 

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub