Jimmy JV83 - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test

Jimmy JV83 - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test

Odkurzacz smart bez WiFi, nawigacji a nawet napędu a w dodatku ręczny?! Gwarantuję, że po tej recenzji tak właśnie będziesz postrzegać to rozwiązanie - ja tak zmieniłem spojrzenie na tego typu sprzęt i teraz zaliczam go do kategorii smart!

Jimmy JV83 - kup za 750 zł

Urządzenie trafiło do mnie z geekbuying.pl, a więcej promocji na niego znajdziesz tutaj.  

Czy odkurzacz pionowy znajdzie miejsce u geeka? Zdecydowanie tak! Jamnik z ogonkiem idzie w odstawkę - witaj w rodzinie Jimmy! ;)

Specyfikacja

 • Czas pracy: 60 min a na turbo 8 minut
 • Czas ładowania: 5h
 • Moc: 135AW / 21 000 Pa
 • Typ filtra: HEPA
 • Głośność: 82dB
 • Waga: 1,5kg
 • Bateria: wymienna, odpinana jednym przyciskiem
 • Stacja bazowa: bez wbudowanej ładowarki
 • Zbiornik na kurz: 0,5L

Videorecenzja

A jak nie chcesz tego wszystkiego czytać, to zapraszam na videorecenzję. Jest to moja druga w życiu tego typu recenzja, gdzie siedzę i gadam - wiec bądź wyrozumiały i posprzątaj u mamy ;)

Akcesoria

 • elektryczna szczotka główna (elektryczna obrotowa)
 • szczotka szczelinowa 2w1
 • szczotka do tapicerki 2w1
 • złącze szczotki (kolanko)
 • elastyczny wąż
 • metalowa rura (z przewodami)
 • szczotka do materacy (elektryczna obrotowa)
 • odkurzacz
 • miękka szczotka
 • ładowarka
 • mini szczoteczka do czyszczenia
 • bateria
 • stacja bazowa (sam plastik)

Elektryczna szczotka główna

Dlaczego elektryczna? Ponieważ szczotka jak w przypadku naszych odkurzaczy automatycznych również się obraca i wciąga jeszcze lepiej brud. Bardzo fajne rozwiązanie ale niech strzegą się wszelkiej maści kable!

Odkurzacz ręczny Jimmy JV83_12

Te kolory to nie tylko ciekawy design jak pisze producent: Twarda część szczotki sprawia, że pył i kurz są łatwo wciągane. Ponadto usuwa ślady łap i poleruje podłogę. Miękka część zbiera wszystkie duże śmiecie.

Odkurzacz ręczny Jimmy JV83_23

Co ważne szczotkę można łatwo wyjąć i nie wplątują się w nią włosy. Cóż - muszę to potwierdzić! Posprzątałem łazienkę i znalazłem może 4 włosy wkręcone na szczotkę - to zaskakująco mało a mój Viomi dziś nie sprzątał.

Odkurzacz ręczny Jimmy JV83_25

Szczotka szczelinowa oraz druga do tapicerki (2w1)

Bardzo fajny pomysł z tym naciąganym elementem.

Odkurzacz ręczny Jimmy JV83_1

Ale jak wspomniałem na videorecenzji, przez to rozwiązanie wypacza się trochę sens nazywać ją szczelinową, bo nakładki nie da się zdjąć - więc wszędzie nie wejdzie...

Kolanko

Moja ulubiona część odkurzacza, można każdą szczotkę w to wcisnąć (teoretycznie te elektryczne też ale wtedy nie działają...) ale zawsze sprząta z nią, bo mogę wszędzie wtedy dość.

Odkurzacz ręczny Jimmy JV83_11

Elastyczny wąż i rurka

Cóż do podłóg to mam moje STYJ02YM a nie ręcznie będę je sprzątać ale rozumiem ideę i szanuję.

Odkurzacz ręczny Jimmy JV83_10

Natomiast rurka może rzeczywiście być przydatna, no cóż może kiedyś się o tym przekonam.

Szczotka do materacy 

Mam coś takiego w swoim zwykłym odkurzaczu - w życiu tego nie użyłem - ktoś z Was tego rzeczywiście używa?

Odkurzacz ręczny Jimmy JV83_15

Miękka szczotka

Fajna sprawa aby posprzątać jakieś sztuczne kwiatki, kurze z zasłon itp. na filmie mówię, że nie bardzo jej używam a potem nałożyłem i posprzątałem do czysta nie rysując właśnie stół ;) 

Odkurzacz ręczny Jimmy JV83_1

Combo

Szczotki jak puzle - masz trudno dostępne miejsce? Szczotka szczelinowa 2w1 do tego kolanko + giętka rurka i wjedziesz dosłownie wszędzie tym zestawem ;) 

Odkurzacz ręczny Jimmy JV83_26

Stacja Bazowa i wymienna bateria oraz ładowarka

Niby nie ma wbudowanej ładowarki ale z drugiej strony... cała idea Jimmiego to wymienna bateria.

Odkurzacz ręczny Jimmy JV83_6

Czyli nie ważne gdzie przetrzymujemy odkurzacz, ładować możemy go tam gdzie mamy gniazdko a nie ciągnąć kable do stacji bazowej.

Odkurzacz ręczny Jimmy JV83_7

To chyba największa przewagą tego odkurzacza na tle konkurencji - gdy sprzątamy druga może się ładować i to jest naprawdę genialnie! 

Części

Obecnie widzę, że bez problemu dostępne są wymienne baterie - szkoda tylko, że kosztują 300 zł... filtr hepa za 60 zł i szczotka miękka z rurą.

Użytkowanie

Mega wygodna sprawa z przyciśnięciem i działa. A nie jak spotkałem się w innym modelu, że trzeba trzymać...

Odkurzacz ręczny Jimmy JV83_14

Ciężar jednak robi swoje, długie używanie w jednej ręce nie jest wygodne - polecam trzymać w dwóch a liczba akcesori potrafi przyprawić o ból głowy ;)

Odkurzacz ręczny Jimmy JV83_2

Podsumowanie

Największa przewag czy największy minus? Kwestia przyzwyczajenia - po zakończonym sprzątaniu należy wyjąć baterię - jak tego nie zrobisz to potem nie poodkurzasz... to jest fakt. Nawet nagrywanie videorecenzji u rodziców, musiałem przerwać bo o tym najzwyczajniej w świecie zapomniałem! Gdy się już do tego przyzwyczaisz to zauważasz, że jest to naprawdę świetny pomysł a gdy już masz dwie baterie - to nabiera to naprawdę sensu.

Odkurzacz ręczny Jimmy JV83_18

A jeżeli mówimy o baterii to pierwsza była martwa. Po włączeniu odkurzacza nic się nie działo. Po 10x próbach jej ładowania w końcu się udało (przestała po 15 sekundach migać czerwona dioda) i troszkę się podładowała. Niestety turbo i po 20 sekundach bateria wykończona i się wyłączała. 

Bateria od ręki wymieniona, więc to odbyło się bezkosztowo, teraz czasy czas sprzątam na turbo i mam wrażenie, że te 30 minut spokojnie daje radę. Wiem, że konkurencja ma z tym większy problem i jest zdecydowanie mniej. Tutaj duży plus.

Generalnie odkurzacz jest w moim użytkowaniu ponad 2 tygodnie i nie oddam go za żadne skarby, zostaje u mnie na zawsze, sorry ale jest naprawdę świetnym uzupełnieniem odkurzacza automatycznego (jaki wybrać piszę tutaj: Ranking odkurzaczy - który najbardziej opłaca się kupić?) - to jak szybko odkurzyłem listwy przypodłogowe czy też zagłówek łóżka - kurczę, że ja wcześniej czegoś takiego sobie nie sprawiłem!

Miesiąc później...

Więc jak masz jedną sprawną baterię, to się nie pamięta aby po odkurzaniu podłączyć ją do ładowania... to jest jednak największa bolączka, czy w takim razie lepszym wyborem będzie Jimmy JV85, który ma już ładowarkę w stacji bazowej? :D

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Odkurzacz automatyczny ILife V7S Plus

Od: 681 zł 1282 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Prosty odkurzacz w dobrej cenie, jeżeli nie zależy Ci na niczym więcej a masz bardzo ale to bardzo prosty układ mieszkania to ten model będzie dla Ciebie.

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub