Jimmy JV51 - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test

Jimmy JV51 - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test

Czy odkurzacz pionowy może zastąpić typowego jamnika z ogonkiem? Moim zdaniem tak - łatwość jego użytkowania jest na najwyższym poziomi, nawet mój pies się z tym zgadza! No właśnie, gdyby tylko miał więcej mocy do jego sierści!  

Jimmy JV51 - kup za 550 zł

Odkurzacz trafił do mnie ze sklepu geekbuying.pl, a więcej promocji na niego znajdziesz tutaj.  

Grzesiek: Kaja wspomniała mi kiedyś, że ma dużo sprzątania i zajmuje jej to dużo czasu. I tak sobie pomyślałem podczas tej rozmowy, kto przetestuje lepiej taki podstawowy odkurzacz - ja osoba, która nie ma zwierząt i dzieci a kwiatki najlepiej rosną u nas kiedy... wyjedziemy na 2 tygodnie na wakacje? Czy osoba, która kwiatów w domu ma ogrom, posiada kochanego psiaka i naprawdę ma co sprzątać ;) Dziś debiut i moim zdaniem, bardzo udany Kai - dlatego właśnie kolejny model czeka już na nią do testów ;)

Specyfikacja

 • Czas pracy: 45 min a na turbo 7 minut
 • Czas ładowania: 5h
 • Moc: 115AW 
 • Typ filtra: HEPA
 • Głośność: 75dB
 • Waga: 1,5kg
 • Bateria: wymienna, odpinana jednym przyciskiem
 • Stacja bazowa: bez wbudowanej ładowarki
 • Zbiornik na kurz: 0,5L

Videorecenzja

Poniżej mój debiut testersko – montażowy 😊

Akcesoria

 • elektryczna szczotka główna (elektryczna obrotowa)
 • szczotka szczelinowa 2w1
 • szczotka do tapicerki 2w1
 • metalowa rura (z przewodami)
 • szczotka do materacy (elektryczna obrotowa)
 • odkurzacz
 • ładowarka
 • bateria
 • stacja bazowa (sam plastik) i miejsce na dwa akcesoria

Elektryczna szczotka główna

Szczotka podstawowa elektryczna, która sama się kręci i wciąga naprawdę dużo brudu naraz. Świetnie sprawdzała się na panelach jak i na posadzce. U mnie w mieszkaniu nie ma dywanów, więc wypróbowałam ją na posłaniu mojego psa. Nie poradziła sobie z nim za dobrze, nawet z sierścią na powierzchni i to przy opcji turbo.

Jimmy JV51 - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test_28

Szczotka jest naprawdę mięciutka. Świetnie wciągała kurz, piasek czy ziemię wysypaną z doniczki. Jeśli chodzi o sierść to radziła sobie z nią przeciętnie. Odkurzając widziałam jak dość spora część sierści przyczepia się po bokach i do kółek. Kiedy skończyłam odkurzać jeden pokój miałam naprawdę niezłą kupkę sierści i liści uwięzionych w szczotce do wyciągania.

Jimmy JV51 - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test_27

Nie znalazłam prostego i oczywistego sposobu rozebrania szczotki i wyczyszczenia jej. Da się oczywiście wyczyścić całkiem nieźle szczotkę bez rozkręcania jej. Czuje jednak, że w moim mieszkaniu przy tej ilości sierści, którą produkuje mój pies po każdym odkurzaniu musiałam poświęcić chwilę na czyszczenie jej.

Szczotka szczelinowa oraz druga do tapicerki (2w1)

Jimmy JV51 - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test_35

U mnie świetnie sprawdzały się do dwóch czynności. Po pierwsze świetnie czyściły pozostałe szczotki z nadmiaru osadzonej sierści. Po drugie wchodziły idealnie w przestrzenie między doniczkami na parapecie i szafkach więc bez odsuwania doniczek byłam wstanie pozbyć się rozsypanej ziemi i liści.

Jimmy JV51 - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test_36

Rurka

Ma piękny kolor ! Poza tym jak to rurka swoje zadanie spełnia idealnie. Oczywiście w sobie ma przewody zasilające turboszczotkę.

Jimmy JV51 - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test_11

Szczotka do materacy 

Myślałam, że będzie się lepiej spisywać niż podstawowa i nie łapać aż tylu włosów bokiem. Jednak było gorzej niż przy szczotce podstawowej!

Jimmy JV51 - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test_3

Co do czyszczenia materacy to wszystkie moje mają narzuty i koce których ta szczotka nie czyści. Próba na posłaniu mojego psa wyszła lepiej niż szczotce podstawowej. Na opcji turbo poradziła sobie z górną warstwą włosów i piasku.

Jimmy JV51 - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test_29

Stacja Bazowa i wymienna bateria oraz ładowarka

Nie testowałam stacji. Myślę, że mogłaby mieć sens żeby łatwo i w jednym miejscu przechowywać odkurzacz, który niestety nie stoi sam i trzeba go ostrożnie opierać tak, żeby nie mógł się przewrócić.

Jimmy JV51 - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test_34

Dobrze byłoby umieścić stację w miejscu gdzie mamy gniazdko tak, żeby nie musieć odczepiać baterii do ładowania.

Jimmy JV51 - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test_42

Części

Wszystkie części są wymienne i łatwo dostępne. Przydatne było by oczywiście posiadać wymienną baterie ale jej koszt to 300 zł. Czyli prawie połowa tego ile kosztuje cały odkurzacz. Da się jednak bez niej obejść a najważniejsza część do wymiany czyli filtr to koszt ok 30 zł więc bez tragedii.

Użytkowanie

Przede wszystkim IDIOTOODPORNE! Złożenie odkurzacza, wymiana każdej jednej części, czyszczenie i obsługa wszystko naprawdę proste!

Jimmy JV51 - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test_43

Odkurzacz jest lekki i bez problemu operowałam nim w drugiej ręce trzymając telefon 😊

Jimmy JV51 - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test_16

Podsumowanie

Największa zaleta dla mnie to niesamowicie łatwa obsługa. Nie wymaga najmniejszego skupienia żeby odkurzacz rozpakować, złożyć i użytkować bez problemu. Kolejna duża zaleta to zdecydowanie cena samego odkurzacza. W Polsce da się go kupić za jakieś 600 zł. To naprawdę niezła cena. Myślę, że taki odkurzacz całkiem nieźle sprawdzi się u ludzi nie posiadających zwierząt. U mnie właśnie przez sierść z którą sobie nie idealnie radził nie ma stuprocentowo pochlebnej recenzji. Jednak do codziennego sprzątania różnych powierzchni z kurzu i piasku myślę, że się sprawdzi. Ahhh no właśnie jest jeszcze sprawa małego pojemnika na brud. Musiałam go opróżniać w połowie sprzątania…

Jimmy JV51 - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test_44

Testowałam odkurzacz przez około tydzień i zdecydowanie przekonałam się do pionowego odkurzacza! O ile łatwiej, szybciej i częściej odkurzałam. Za każdym razem po przyjściu do domu łapałam go i poświęcałam 15 minut na szybkie wyczyszczenie podłóg w całym mieszkaniu. Moc odkurzacza jednak pozostawia wiele do życzenia. Chociaż nie to mi najbardziej przeszkadzało. Żadna ze szczotek nie spełniła w stu procentach moich oczekiwań. Łapały sierść mojego psa i trzeba je było co chwilę czyścić co znacznie zwiększało czas odkurzania 😉 Po drugie odkurzacza nie da się samodzielnie postawić. Co jest dla mnie było naprawdę uciążliwe.

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Miernik napięcia i prądu portu USB do 6A

Od: 71 zł 89 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Chcesz sprawdzić pojemność baterii lub powerbanka? Chcesz sprawdzić moc ładowania ładowarki lub powerbanka? A może jakość kabli których używasz i standardów w ładowarce jakie posiadasz? To wszystko zrobisz właśnie tym urządzeniem o minimalistycznej konstrukcji.

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||