Jimmy JV85 (NIE PRO) - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test

Jimmy JV85 (NIE PRO) - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test

Mniejszy brat wersji Jimmy JV85 Pro - delikatnie słabszy i bez łamanej rury. Mniejsza liczba akcesoriów, wymienna bateria, która starcza na 60 minut sprzątania i wygoda w użytkowaniu to ogromne plusy tego sprzętu. Czy warto dołożyć do jego większego brata? 

Jimmy JV85 (NIE PRO) - kup za 900 zł

Odkurzacz trafił do mnie ze sklepu geekbuying.pl, a więcej promocji na niego znajdziesz tutaj. W czasie testów miała również Jimmy JV85 Pro, więc porównam dla Was oba modele.

Grzesiek: kto inny mógłby przetestować ten odkurzacz jak nie Kaja? Czy to właśnie w nim odnalazła swojego księcia z bajki? Przekonacie się w tym teście a dokładniej rzecz biorąc słuchając uważnie videorecenzji ;) 

Specyfikacja

 • Czas pracy: do 60 minut (tryb eco) ok 13 min (tryb max) 
 • Czas ładowania: ok. 5h
 • Siła ssąca: 185AW 
 • Moc silnika: 500W
 • Typ filtra: HEPA
 • Głośność: 82dB
 • Waga: ok 1,5kg
 • Bateria: odpinana ale brak możliwości ładowania bez stacji bazowej
 • Stacja bazowa: solidny montaż do zawieszenia, posiada wbudowane złącze ładowania i miejsce na dwa akcesoria
 • Zbiornik na kurz: 0,6L

Videorecenzja

Odkurzacz wprawdzie nie zrobił na mnie ogromnego wrażenia ale na pewno był przyzwoity! Idealne porównanie na końcu filmu - warto doczekać ;) No i ten kolor pięknie się prezentuje!

Akcesoria

 • elektryczna szczotka główna (elektryczna obrotowa)
 • szczotka szczelinowa 2w1
 • szczotka do tapicerki 2w1
 • metalowa rura (z przewodami)
 • szczotka do materacy (elektryczna obrotowa)
 • odkurzacz
 • ładowarka
 • bateria
 • stacja bazowa ładująca
 • instrukcja obsługi 

Elektryczna szczotka główna

Szczotka podstawowa elektryczna, która znacznie ułatwia sprzątanie przez to, że kręci się sama. W wersji podstawowej nie ma wymiennej szczotki, jest tylko szczotka miękka. To co mnie przeraziło to to jak ciężko się ją wyciąga… Serio tragedia! Musiałam brać nóż z kuchni bo nie umiałam sobie z nią poradzić sama… Na szczęście psia sierść nie wkręcała się w nią jakoś tragicznie.

Jimmy JV85 (NIE PRO) - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test _11

dziwiłam się, że tak ciężko jest wyciągnąć tę szczotkę ze środka w końcu to jest standardowy sposób mocowania w odkurzaczach Jimmy. Nie miałam aż takich problemów z pozostałymi testowanymi modelami.  

Szczotka szczelinowa oraz druga do tapicerki (2w1)

Szczotki proste i intuicyjne. Plus za brązowy kolor włosków 😉

Jimmy JV85 (NIE PRO) - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test _8

Cały czas lubię je używać do czyszczenia przestrzeni między doniczkami. Co więcej udało użyć się ich w aucie i tam ich grubość nie przeszkadzała za bardzo. Przy tym teście zwróciłam uwagę na to, że te nakładki z włosiem mocno pogrubiają szczotki przez co wcale nie tak łatwo jest dostać się nimi w szczeliny...

Rura podstawowa

Tu jest duża różnica do wersji pro. Jak już wiecie że wcześniejszej recenzji Grzesia wersja pro ma naprawdę dużo akcesoriów do tego podstawowa rura odkurzacza jest łamana. W wersji standardowej jest tylko jedna zwyczajna rura. Prosta przewodząca prąd do szczotek elektrycznych. Jest w pięknym niebieskim kolorze ! Co uznaję za jej największy atut :D

Jimmy JV85 (NIE PRO) - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test _13

Szczotka do materacy 

Standardowa dla odkurzaczy Jimmy szczotka do materacy. Przy 3 trybach pracy odkurzacza i dużej mocy odkurzacza radzi sobie naprawdę baaaardzo dobrze. Usuwanie włosów mojego psa z materacy i z narzut na kanapy jest naprawdę straszne. Nie da się ich wytrzepać a nawet pranie nie pomaga na pozbycie się ich za bardzo. Na szczęście dzięki odkurzaczowi bez problemu pozbywam się sierści ze wszystkich materacy, narzut a nawet poduszek leżących na mojej kanapie.

Jimmy JV85 (NIE PRO) - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test _9

Stacja Bazowa oraz ładowarka

Nie da się ładować samej baterii w związku z tym stacja bazowa jest bardzo kluczowym elementem zestawu. Jest solidna i bardzo stabilnie trzyma odkurzacz na miejscu. Ładowarkę łatwo się wpina a kabel jest dość długi. Bazę najlepiej przykręcić do ściany od razu. Trudno jest w inny sposób tak ułożyć bazę ładującą i odkurzacz tak by zaczął się ładować.

Jimmy JV85 (NIE PRO) - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test _14

Szkoda, że nie da się ładować samej baterii niestety.

Jimmy JV85 (NIE PRO) - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test _5

Użytkowanie         

Bezproblemowe! Na szczęście wszystkie odkurzacze Jimmy są proste w obsłudze i intuicyjne i przy kolejnym trafiającym w moje ręce coraz łatwiej mi się ich używa. To co na pewno było na minus to wielkość odkurzacza… Miałam duży problem żeby wyczyścić przestrzeń między łóżkiem a ścianą bo rura nie była wystarczająco długa żeby dosięgnąć do podłogi a odkurzacz się nie mieścił. Musiałam przesuwać łóżko, co nie było łatwe. 

Jimmy JV85 (NIE PRO) - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test _4

Podsumowanie

Odkurzacz jest naprawdę w porządku. Ja nie mam zastrzeżeń do mocy, intuicyjności, funkcjonalności itp. Odkurzacz jest ładny i na pewno bardzo prosty w obsłudze. Ma dużo plusów i kilka minusów, które powodują, że ogólny obraz jest neutralny. Jak mówiłam w filmie to dla mnie taki odkurzacz, który jest spoko ale moje serce nie zabiło jakoś znacznie mocniej. Jest dla mnie całkowicie neutralny. Zarówno wersja pro jak i standardowa. Duża moc i super wygląd, na plus równoważy wielkość odkurzacza i jego ciężar. Prostotę obsługi równoważą szczotki szczelinowe nie do końca szczelinowe. Całość równania wychodzi na lekkim plusie!

Jimmy JV85 (NIE PRO) - odkurzacz ręczny pionowy bezprzewodowy - test _1

Jimmy JV85 vs JV85 Pro 

Wersja Pro na pewno wyróżnia się duuużo większą ilością części, to jest największa i widoczna na pierwszy rzut oka różnica. Kolejna widoczna różnica to cena. Wersja Pro jest około 300 zł droższa. To czego nie widać i ja też jakoś mocno tego nie odczułam to większa moc wersji Pro względem "zwykłego" JV85.

Osobiście nie używam aż tak dużej liczby akcesoriów w odkurzaczu. W sumie wystarcza mi główna szczotka, szczotka do materacy i mniejsza szczotka szczelinowa. W związku z tym reszta akcesoriów jest dla mnie zbędna ale wiem, że osoby szczególnie nie posiadające odkurzacza automatycznego mogą znaleźć dużo większą ilość zastosowań różnych części. 

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!


Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj projekt na  lub