ILife F100 - odkurzacz myjący pionowy bezprzewodowy - test by Kaja

ILife F100 - odkurzacz myjący pionowy bezprzewodowy - test by Kaja

Czy to odkurzacz czy bardzo fancy mop?  Bez względu na odpowiedź, którą poznacie niedługo jest to naprawdę bardzo ciekawy sprzęt! Mopo- odkurzacz, który sam się czyści i wciąga wszystkie śmieci na mokro - czy poradzi sobie z toną sierści czy może jednak się zatka i będą problemy?

Odkurzacz ILife F100 to dla mnie nowość. Zazwyczaj odkurzacze zachwycały mnie mocą, ilością końcówek a jeśli miały też funkcje mopowania to była ona dodatkowa tutaj jest podstawowa. I nieco się tego obawiałam. Wiem jak zachowuje się mokra psia sierść więc zazwyczaj gdy miałam odkurzacze z funkcją mopowania najpierw odkurzałam bez myjących nakładek a dopiero później na mokro. Dzięki temu miałam małą ilość mokrej sierści na frotkach myjących. Mimo moich obaw ten odkurzacz naprawdę mnie zaskoczył!

ILife F100 - kupisz tutaj za mniej niż 195$ z kodem NNNILIFEF10

Można go też znaleźć na naszym rodzimym Allegro za 1150 zł

Specyfikacja

 • Czas pracy: 30 min a na turbo
 • Czas ładowania: ok 4h
 • Moc: 150W
 • Typ filtra: HEPA
 • Głośność: 68dB
 • Waga: 4,1kg
 • Bateria: wymienna, z modułem ładowania w samej bazie
 • Stacja bazowa: z wbudowaną ładowarką
 • Zbiornik na czystą wodę : 0,6L 
 • Zbiornik na brudną wodę : 0,5L 

Videotest

Akcesoria

 • Stacja dokującą
 • Rączka 
 • Odkurzacz
 • Szczotka miękka
 • Szczotki pomocne do czyszczenia odkurzacza
 • Ładowarka

Co jest cudowne odkurzacz przyjeżdża praktycznie całkiem złożony! Jedyne co należy zrobić to rozpakować z folii główny element i rączkę a później połączyć te dwa elementy. Do stacji dokującej podpiąć kabel ładujący i gotowe!

ILife F100 _6

Sama budowa odkurzacza i jego obsługa też jest bardzo intuicyjna. Możemy też korzystać z asystenta głosowego. Mówi tylko w języku angielskim mimo to polecenia są dość proste i można je zrozumieć. Więcej o nim dalej ;) 

GŁÓWNA I JEDYNA SZCZOTKA

W zestawie jest tylko jedna szczotka z miękkiej mikrofibry. Ogólnie w tym zestawie nie szalejemy z akcesoriami. Dla mnie to akurat plus bo nie używam nigdy tej tony rur, różnych końcówek itp. Obawiałam się czy ta szczotka się nie będzie naprawde brudna po sprzątaniu i czy tryb samoczyszczenia serio sobie z nią poradzi. 

ILife F100 _13

I szczotka po sprzątaniu u mnie jest naprawdę zawłosiona, ale funkcja samoczyszczenia doprowadza ją do względnego porządku. Nie rysuje paneli i fajnie rozprowadza wodę, dzięki czemu na pewno nie walczymy z toną zacieków. 

ILife F100 _15

Szczotkę da się spokojnie wyjąć i jeśli odkurzacz sam sobie z brudem nie poradzi możemy samodzielnie ją dodatkowo umyć. Ja na moją zawsze daję też kilka kropel olejku zapachowego, bo kto nie lubi jak przed snem mu w mieszkaniu pachnie lawendą :) 

Reszta Akcesoriów :D 

Umieszczam wszystko pod jednym akapitem bo nie ma tego dużo! Zacznijmy od bazy ładującej! Po pierwsze ja ją uwielbiam jest ładna zgrabna i pilnuje żeby odkurzacz stał w pionie i się nie przewracał. To właśnie na niej odbywa się magia samoczyszczenia i na niej odkurzacz się ładuje. Nie musimy jej przykręcać wystarczy wyjąć z pudełka podpiąć kabelek odpowiednio do gniazdka i do bazy i Voila!

ILife F100 _25

Poza tym w opakowaniu mamy jeszcze instrukcje i “patyczki do czyszczenia” - ja osobiście z nich nie korzystałam, wszystko łatwiutko płukało się pod wodą.

ILife F100 _11

Pojemniki na wodę

ILife F100 _19

Pojemnik na wodę czystą ma większą pojemność jednak wizualnie jest mniejszy ma 600 ml a pojemnik na wodę brudną 500 ml i posiada wbudowany filtr HEPA który możemy bardzo łatwo wyczyścić po każdym użyciu. 

Bateria

Jest naprawdę wytrzymała mnie wystarcza na dwa porządne posprzątania mieszkania (ok 35m2). Pamiętajmy, że nie jest to takie po prostu odkurzanie tutaj bardziej myjemy podłogę co zajmuje, przynajmniej mnie znacznie więcej czasu.

ILife F100 _8

Na wyświetlaczu mamy cały czas pokazany poziom baterii. Poziom eco i poziom turbo nie zmienia bardzo mocno czasu działania odkurzacza. Mamy jakieś 30min do momentu wyczerpania się baterii.

Asystentka głosowa 

To taki fajny bajer, który możemy mieć włączony ale też spokojnie możemy wyciszyć nasz sprzęt jak będzie nas za bardzo wkurzał. Asystentka mówi nam kiedy odkurzacz powinien trafić do stacji ładującej, kiedy zmieniamy tryb a także, że czas włączyć tryb samoczyszczący. Polecenia są dość proste mamy tutaj jednak tylko język angielski. Przycisk do wyłączenia znajduje się w tylnej części.

Podsumowanie

Zacznijmy od trybu samoczyszczenia, albo czyszczenia ogólnie, bo to było moją największą obawą! Odkurzacz na mokro plus tona psiej sierści - czułam, że dużo może się nie udać. Zacznijmy więc od widoku wprost z horroru. Oto jak wyglądał odkurzacz po posprzątaniu mieszkania.

ILife F100 _1

W samym zbiorniku na brudną wodę, widać naprawdę tonę brudu i sierści. Sam tryb samoczyszczenia daje radę z wyczyszczeniem rolki niestety dalej pozostaje masa sierści którą już musimy ręcznie wyczyścić. Nie jest to trudne, wystarczy wypłukać wszystko pod bieżącą wodą. Tryb samoczyszczenia jest krótki i dość głośny. Na szczęście to tylko 60 sekund tak dużego hałasu. Tak wyglada odkurzacz po samooczyszczeniu jak widać dobrze jest go dodatkowo przemyć gdy mamy do czynienia z sierścią!

ILife F100 _3

Sam odkurzacz też do najcichszych nie należy niestety. Mnie to jakoś mocno nie przeszkadza ale potrafię sobie wyobrazić, że osoby z małymi dziećmi czy lubiące głęboką ciszę mogą go uznać wręcz za za głośny.

ILife F100 _4

Mnie użytkuję się ten sprzęt dobrze, nie mógłby jednak zastąpić podstawowego odkurzacza w mieszkaniu. Może być bardzo fajnym sprzętem jeśli jesteśmy skrajnymi minimalistami, lub np do mniejszego biura gdy po skończonym dniu pracy chcemy szybko wyczyścić podłogi i nie oddzielać zamiatania od mycia podłóg. 

Dla mnie jako dodatkowy odkurzacz, który fajnie sprawdza się żeby szybko wyczyścić podłogi.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Odkurzacz automatyczny Xiaomi Dreame D9 Max

Od: 841 zł 2345 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Najnowszy i najmocniejszy model odkurzacza ze stajni Xiaomi pod submarką Dreame - według specyfikacji jest to odpowiednik Viomi V3 czy też Roborock S6 ale za zdecydowanie mniejszą cenę! Ma rozbieralne boki szczotki głównej oraz wyjmowaną szczotkę boczną!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||