Soundbar TV Blitzwolf BW-SDB1 Pro - test

Soundbar TV Blitzwolf BW-SDB1 Pro - test

Gdy dostałem do testowania od Grześka ten Soundbar, nie spodziewałem się, że będzie to też mój wybrany prezent urodzinowy! Soundbar spodobał mi się już podczas rozpakowywania, bo w  pierwszej kolejności natrafiłem na mały podłużny kształt zawinięty w foliowy woreczek. Po rozpakowaniu okazało się, że to pilot!  

Soundbar TV BW-SDB1 Pro - kupisz tutaj za mniej niż 185zł 

Soundbar dotarł do mnie ze sklepu Banggood gdzie można go kupić za ok. 44$ / 185 zł, a zawsze aktualną promocję znajdziesz tutaj.

Grzesiek: soundbar tak spodobał się tacie podczas testów, że gdy kilka dni temu miał urodziny... Stwierdziłem, że będzie to najlepszy prezent jaki ode mnie może dostać! Więc mega się ucieszyłem, gdy wysłał mi pełny tekst tego artykułu i mogę się nim z Wami podzielić. Tak szczerze mówiąc, obawiałem się, że i tak go nie odzyskam, tak się do niego przywiązał, więc te urodziny były idealnym pretekstem ;) 

Specyfikacja

 • Model: BW-SDB1 Pro - nie mylić z wersją pierwszą (bez PRO)
 • Dekodowanie dźwięku: SBC
 • Wejście:3.5mm AUX, USB, BT, HDMI, OPT
 • Moc łączna:60W 
 • Rozmiar:76H*78D*900L mm
 • Waga:2,0kg
 • Wersja Bluetooth:5.0+EDR
 • Zasilacz: DC 24V, 1.75A (wtyczka europejska)
 • Głośniki:4 sztuki , 66mm
 • Akcesoria: Pilot, kabel HDMI, kabel audio, kabel optyczny, adapter do ładowania 

Pierwsze wrażenia

Należę do osób bardzo wygodnych i przy okazji leniwych… Podczas oglądania TV nie rozstają się z pilotem. Pilot mam przyrośnięty do ręki by sterować tym co widzę... I tu proszę! Jeszcze jeden PILOT! Przeczuwałem, że ten Soundbar zaskoczy mnie nie tyko tym!

Soundbar TV BW-SDB1 Pro_15

Po rozpakowaniu całości okazało się, że pierwsze odczucia mnie nie myliły. 

Soundbar TV BW-SDB1 Pro_16

Soundbar BW-SDB1 Pro cechuje prosty ale zarazem elegancki design. Wykonany jest jak większość tego typu urządzeń: z przodu matowa czarna aluminiowa kratka ochronna, za którą kryją się 4 głośniki (system 2.0), a tył jest błyszczący jak pianino.  Może się podobać bo widać że ma charakter i dąży do bycia premium. Rozmiary urządzenia to trójkąt o boku 76mm i długości, niebagatelnej 90cm, a waga to 2,0 kg.

Jest to stosunkowo nie drogi soundbar, którego cena wynosi około 340 złotych i który jest w stanie zagwarantować dobry stosunek jakości do ceny i doskonały (jak na taką cenę) regulowany dźwięk. We wnętrzu tego sprzętu producent zamontował cztery głośniki o średnicy 66 mm, których łączna moc to 60W. Czyli kosztuje niewiele więcej niż Xiaomi Redmi 2.0 a otrzymujemy dwukrotnie większą moc i pilota.

Podstawa posiada gumowe nóżki, które są w stanie poradzić sobie z drganiami nawet przy dużej głośności. 

Soundbar TV BW-SDB1 Pro_10

Soundbar można postawić przed telewizorem ale również przystosowany jest do powieszenia go na ścianie gdyż w zestawie znajdują się specjalne uchwyty. Na tym kładziemy soundbar a gumowe nóżki amortyzują drgania.

nóżki_1

Tradycyjnie w tego typu soundbarach przyciski do sterowania umieszczone są w panelu po prawej stronie:   włącz/wyłącz i zmiana kanału źródła oraz poziom dźwięku. Po prawej stronie powyżej przycisków, umieszczone zostało wejście na pendrive.

Soundbar TV BW-SDB1 Pro_9

Z tyłu znajdują  się wejścia dźwiękowe oraz wejście dla kabla zasilającego.

Soundbar TV BW-SDB1 Pro_11

Soundbar BW-SDB1 Pro jest urządzeniem mianującym na inteligentny, który wyposażony został w automatyczny tryb czuwania: jeśli przez 20 min nie ma sygnału wejściowego, urządzenie przejdzie w tryb czuwania. W przypadku chęci ponownego użycia trzeba nacisnąć przycisk włączenia zasilania. W tym przypadku poziom dźwięku ustawiony zostanie o kilka stopni niżej, co daje komfort  użytkownikowi, że poziom dźwięk który za chwile usłyszy nie poprzestawia  swoim natężeniem  wszystkich mebli w pomieszczeniu. 

Pilot

Zakres ustawiania jakości dźwięku, jak dla mnie, jest fantastyczna, ponieważ pilot posiada funkcję regulacji TREB i BASS od -5  do +5, dzięki czemu odtwarzany dźwięk jest bardzo dobrze  dostosowany do „wrażliwości”  ucha i zapotrzebowania każdego  odbiorcy. Jakość dźwięku nie jest „zdeformowana”  nawet przy dość dużym wzmocnieniu. 

Dużą zaletą pilota są cztery przyciski zmieniające dźwięk na MUSIC, NEWS, MOVIE lub 3D. Dzięki temu  mamy odczuwalną  przestrzenność dźwięku, który jest wyrazisty nawet podczas zmiany w zależności od programu wybieranego przez odbiorcę: czy to koncert, czy film, czy nasze ulubione „gadające głowy”.   

Podłączenie

Soundbar BW-SDB1 Pro można połączyć przewodowo przez złącza HDMI TV, OPTICAL i AUX 3,5. 

Soundbar TV BW-SDB1 Pro_7

Jak wspomniałem wcześniej, po prawej stronie obudowy znajduje się panel umożliwiający sterowanie głośnością oraz zmianę kanału, jeżeli chcemy przejść z gniazda AUX na połączenie bezprzewodowe Bluetooth 5.0. lub pendrive co czyni go praktycznie uniwersalnym używając soundbar jako głośnik główny oraz niezależne źródło dźwięku. 

Podłączenie do TV

By podłączyć soundbar z odbiornikiem TV trzeba użyć europejskiego kabla mini jack (3,5 mm), który jest na wyposażeniu.

Soundbar TV BW-SDB1 Pro_17

Kabel mini jack podłączamy od strony soundbar do gniazda „Aux In” a w TV do wejścia słuchawkowego

Ustawienia TV

Włączamy pilotem soundbar, wyświetla nam się AU – co sygnalizuje, że mamy ustawienie na dźwięk AUX (minijack)

Soundbar TV BW-SDB1 Pro_4

W TV wchodzimy w menu,  ustawiamy w DŹWIĘK na SŁUCHAWKI. W takim ustawieniu  możemy regulować poziomem dźwięku przez pilota TV.

Soundbar TV BW-SDB1 Pro_1  

Możemy ustawić DZWIĘK na GŁOŚNIK ZEWNĘTRZNY ale wówczas nie możemy regulować poziomu dźwięku pilotem TV.

Soundbar TV BW-SDB1 Pro_2

Dźwięk regulujemy pilotem soundbar. Poziom dźwięku w TV ustawiony jest na stałe i tutaj muszę zaznaczyć, że jest zupełnie inaczej wystrojony - jest zdecydowanie bogatszy i mocniejszy (nie chodzi mi tutaj o głośność). Różnica jest naprawdę bardzo mocno odczuwalna. 

Bluetooth

Urządzenie posiada Bluetooth do sparowaniu z telefonem. Wciskamy na pilocie soundbar przycisk INPUT, klikamy kilkakrotnie, aż wyświetli się „bt”,  następnie w telefonie przytrzymujemy ikonkę Bluetooth, wyświetli się SPAROWANE URZĄDZENIA, wyszukujemy napis BW-SDB1 PRO w który klikamy. Urządzenia są sparowane, możemy przesyłać muzykę. 

Soundbar TV BW-SDB1 Pro_6

Dźwięk nie odstaje od połączenia kablowego (źródło np. Youtube).

USB

W momencie podłączenia pendrive’a do gniazda panelu sterującego, wyświetli się US i dźwięk słyszymy momentalnie w głośnikach. Uwaga - głośność jest zdecycowanie większa niż przy podłączeniu kablowym czy bluetooth! 

Wyjmując pendriva z gniazda, dźwięk zanika i wyświetli się OP.  Soundbar przygotowany jest do  zmiany źródła dźwięku. Klikamy kilkakrotnie INPUT, aż wyświetli się żądane ustawienie. 

Soundbar nie miał problemów z odczytem MP3, które miałem wgrane na pendrive i z pilota możemy nimi sterować oczywiście. 

Alternatywne sposoby podłączenia

Mamy jeszcze łączę optyczne oraz HDMI.

O ile optyczne jest do tego przeznaczone i dało się to zrobić, to o tyle podłączenie HDMI zwrotne z TV przerosło mnie i mojego syna, darowaliśmy sobie ten sposób dość szybko mimo 3 prób i niby poprawnego skonfigurowania wszystkich opcji w TV lG i Samsung (wyjście HDMI ARC i ustawiony sygnał zwrotny jako głośnik itp.). 

Wyłączanie

Wyłączając BW-SDB1 Pro z działania, soundbar wchodzi w stan czuwania - wyświetlają się dwa minusy za krateczką.

Soundbar TV BW-SDB1 Pro_18

Plusy

 • Dużym plusem jest pilot i możliwość zmiany jakości dźwięku: music, movie, news, 3D, dzięki czemu dźwięk jest znacząco przestrzenny, a efekt stereo jest w 100% zagwarantowany. 
 • Możliwość podłączenia pendrive co daje możliwość używania BW-SDB1 Pro jako podstawowego i niezależne źródła dźwięku.
 • Zastosowanie  głośników o sumarycznej mocy 60 W daje możliwość używania tego typu nagłośnienia na wszelkiego typu spotkaniach czy małych  imprezach jako głośnik podstawowy.
 • Automatyczny tryb czuwania: jeśli przez 20 minut nie ma sygnału wejściowego, urządzenie przejdzie w tryb czuwania. Ponowne użycie:  nacisnąć przycisk włączania zasilania. Dźwięk jest o kilka poziomów niższy.
 • Soundbar BW-SDB1 Pro  przeznaczony jest do telewizora ale funkcjonalność tego urządzenia zadziwia swoimi możliwościami  i  mile mnie zaskoczyła. 

Minusy

 • Nie posiada  uchwytu do przenoszenia, szkoda bo jest nieporęczny  a waży 2 kg, więc montaż tylko we dwójkę!
 • Nie potrafiliśmy skonfigurować złącza HDMI (ale to raczej kwestia ustawień TV).
 • Czasami słabo czytelne wyświetlanie ledowe funkcji (jest pod siateczką).
 • Podłączając pendrive’a musimy być przygotowani na duży skok głośności dźwięku!
 • Brak instrukcji w języku polskim.

Ale wszystkie te minusy to “malutki pryszczyk”  w zestawieniu z funkcjonalnością oraz ceną!

Podsumowanie

Prezent który sprawił mi Grzegorz, przeszedł moje oczekiwanie! Zawsze lubiłem słuchać muzyki w dobrym brzmieniu a jeszcze możliwość podbijania basów jak również wysokich tonów to właśnie jest TO! Pamiętajcie cały czas piszemy o urządzeniu za ok. 300 zł!

Soundbar BW-SDB1 Pro ma duże możliwości a raczej jego pilot, bo jest to dla mnie proste w obsłudze co na jedno wychodzi. Efekt końcowy jest rewelacyjny tak przy słuchaniu dźwięku z TV jak i muzyki z pendriva!

Moc 60 W na warunki domowe jest w zupełności wystarczająca o czym przekonałem się tydzień temu gdy testowałem urządzenie „dosyć głośno”. Do drzwi zapukał sąsiad z góry z prośbą bym nieco obniżył głośność muzyki bo nie jest przyzwyczajony… OK. Lubię go, przeprosiłem i zrobiłem ciszej.

Z całkowitym przekonaniem mogę polecić BW-SDB1 Pro wszystkim czytającym i zainteresowanym tego typu nagłośnieniem, gdyż mój stosunek emocjonalny do tego urządzenia jest wielokrotnie większy niż do poprzedniego soundbara Xiaomi Redmi 2.0, bo jest efektywniejszy, posiada pilota (co dla mnie jest bardzo funkcjonalne) i posiada jeszcze kilka fajnych funkcji o których pisałem powyżej.

Cenowo też jest bardzo atrakcyjny, ale gdybym trafił na niego w sklepie raczej bym go nie kupił. Dopiero po przetestowaniu w domowych warunkach mogę go zdecydowanie polecić!

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Głośnik Google Nest Audio - średni

Od: 329 zł 399 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Następca Google Home, który dalej jest mono ale posiada osobny głośnik basowy i wysokotonowy. W skrócie wyższy model głośnika Google, na którym da się już słuchać muzyki, a nie tylko wiadomości czy wyników naszych poleceń. Głośnik ma zaskakująco dobre parametry muzyczne i bardzo fajny panel sterujący. 

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||