Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM

Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM

Wymieniłem swoje standardowe biurko (blat został), na podnoszone oraz postarałem się przy nim biegać - czy to w ogóle miało sens? Po 4 tygodniach testów postanowiłem do tego przekonać tatę i przewieźć wszystko do niego, gdzie robiliśmy te zdjęcia, mama już bieżnię testuje, a jak wygląda sprawa biurka?

Używając kodu - 5DMN8J53 otrzymasz 50 zł zniżki na produkty ACGAM

Ile godzin siedzicie przy biurku? U mnie ostatnio jest to nawet 10 godzin dziennie... na szczęście potem mam ruch w postaci zajęć tanecznych, squasha i spacerów (o ile jest ładna pogoda). Jednak nasze obecne czasy pokazały, że wcale tak wesoło nie jest i nawet w lesie można mieć problemy z władzą...

W rolach głównych wystąpią

Wybrałem model do 120kg ponieważ na biurku mam dwa monitory, pełno innych pierdołek ale co najważniejsze urządzenie wielofunkcyjne Canon MF8550cdn ważące 30kg! 

W rolach drugoplanowych

Jeżeli wystarczy Wam mniejszy udźwig do 80kg i mniejsza prędkość bieżni to możecie zainteresować się prawie dwukrotnie tańszymi modelami.

Videotest

Biurko i bieżnia idea jest dobra

Idea podnoszonego biurka jest już jakiś czas sprzedawana w mediach, nawet ostatnio mocno promuje to IKEA. Co za tym idzie jest już gdzieś w głowie utarta ścieżka do tego, że w lepszych biurach, takich dbających o pracowników to przecież standard! Czy tak rzeczywiście jest, a to co robimy to tylko przyzwyczajenie do siedzenia przed biurkiem i można to robić inaczej? 

Osobiście po dłuższych testach powiem... zależy, jeżeli jesteśmy w ciągłym biegu to owszem na to sens. Jednak gdy ja pracuję nad tekstem i coś tworzę, to lubię się wygodnie oprzeć i przemyśleć sprawę, poteram wracam do klawiatury i też wolę robić to na siedząco. Dlatego tak ma to sens, w zależności jaki mamy dzień - możemy pracować na siedząco lub częściowo na stojąco. Na pewno całego dnia nie wytrzymamy w jednej pozycji (ja już wytrzymać nie mogę od kiedy się przyzwyczaiłem).

Jednak mam problem z połączeniem bieżni i biurka, a to z tego powodu, że po prostu mam mało miejsca! O ile biurko da się wpasować wszędzie to bieżnie już niekoniecznie - jest po prostu ogromna! Zajmuje pełno miejsca, krzesło trzeba też gdzieś odsunąć i... bieżnią wyjechać, a te dwa kółeczka i 30kg wagi tego nie ułatwiają. Zresztą wymanewrować tym łatwo też nie jest, za to jest łatwo spalić trochę kalorii przy tym, zanim w ogóle bieżnię uruchomimy. 

Dlatego bieżnię mimo wcześniejszego zapału pracy i chodzenia - mam w innym pokoju niż biurko, a jak tylko jest pogoda to wolę sobie wyjść na spacer, niż na niej chodzić - o ile nie ma smogu, a w czasie testów był jakiś kryzys smogowy i lepiej było siedzieć w domu. W skrócie w domu gdzie mamy więcej miejsca - tak, warto się nad czymś takim zastanowić, to sam w biurze. W moim mieszkaniu niestety mimo ogromnych chęci jest na to po prostu za mało miejsca! 


Biurko ACGAM ET225E - test

W zestawie możemy kupić blat wraz z systemem podnoszenia ale osobiście z tej opcji nie skorzystałem z prostej przyczyny. Blat dla mnie jest za mały aby zmieścić na nim 2x monitory, drukarkę Canon MF8550cdn ważącą 30kg! Lampki, głośniczki, tonę papierów, tablet i pełno mały pierdołek czekających na przetestowanie... więc nawet nie prosiłem o jego wysłanie. Lepiej sobie zamówić na wymiar coś z Castoramy/Leroy/Obi wyjdzie podobnie cenowo, a będzie idealnie dla nas dostosowane. 

Specyfikacja

 • Sterowanie wysokością w zakresie 62 cm do 130 cm, podwójny silnik!
 • Dostosujemy do blatu od 120 do 180 cm szerokości i od 60 do 80 cm głębokości
 • Udźwig: 120kg
 • Waga: 23kg
 • Sterowanie: góra/dół + 3 przyciski pamięci
 • Głośność: 45dB 

Wcześniej wspominałem o Ikea, która obecnie rozwiązań elektrycznych ma już trochę ale według mnie strasznie one toporne. Mówię tu o Idasen (możliwość sterowania z telefonu), Bekant, Rodulf oraz manualne Trotten, Skarsta oraz Idasen. Jednak żadne nie ma choćby wyświetlania wysokości (62 cm do 130 cm) i mega uniwersalnej ramy, którą dostosujemy do 120-180 cm szerokości i 60-80 cm blatu! Podnoszenie ramy odbywa się dwoma silnikami. A co najważniejsze pamięci 3 ustawień.

Głośność ok. 46dB - czyli słychać ale delikatnie i nie przeszkadza to w ogóle, a nośność to aż 120KG, co wspomniałem na początku dla mnie było mega ważne. Bez problemu dała radę mnie podnosić i obniżać ( prawie 80kg), więc z większą wagą też da radę. Do tego przestaje się poruszać jak napotka przeszkodę (tak samo przy opuszczaniu jak i podnoszeniu blatu). Sama waga urządzenia to ok. 23kg.

Montaż 

10 minut to jednak trochę przesadzili, tak z pół godzinki aby zrobić to dokładniej jest bardziej realne.

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_14

Najważniejsze, że wszystkie kable są odpowiedniej długości i naprawdę starczy wszędzie.

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_19

Szkoda, że nie ma organizatora kabli, na szczęście ja mam taki z Ikea od... zawsze ;) 

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_22

Złożenie nie jest żadnym problemem, a instrukcja jest przyjaźnie napisana. Każdy sobie z tym poradzi, ja akurat jestem wprawiony w składanie mebli ale mój tata wręcz przeciwnie, a poradziliśmy sobie bez problemu u niego ze składaniem.

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_33

Konstrukcja jest przykręcana do blatu i jest milion śrubek, nie będzie problemu z jej przykręceniem i wszystko jest montowane do blatu, dla mnie najważniejsze było to, że wszystko sztywno się trzyma, super!

Sterowanie

Przyciski sterowania wysokością i... 3 zapamiętane wysokości, to dla mnie po prostu podstawa w takim biurku. Świetnie przemyślane i choćby już z tego powodu mogę powiedzieć, że to biurko jest dla mnie świetne! Mamy jeszcze A do timera 60 minutowego, dowolne ruszenie wysokości biurka go resetuje.

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_53

Sterowanie jest ogromne i świecące, na szczęście po 10 sekundach po ustawieniu gaśnie wraz z wyświetlaczem. Potem wybudzamy i dopiero sterujemy (za drugim naciśnięciem). Fajnie, że można je prawie dowolnie ustawić (na długość, długiego kabla).

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_54

Jak pisałem wcześniej duży plus za pokazywanie (i to dokładnie) wysokości na jakiej jest w danym momencie biurko, duży minus za ogromniastość tego panelu, delikatnie przytłacza ;) 

Użytkowanie

Przy kliknięciu w zapamiętaną wysokość biurko się płynnie rozpędza i płynnie zwalnia zaraz przed jej osiągnięciem - dla mnie bajer super! Przy przyciskach wysokości mamy dużą dokładność ale tego bajeru nie ma.

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_46

Podoba mi się mega stabilność konstrukcji, jest bardziej stabilne niż blat i 4 nogi jakie miałem do tej pory (w sumie musiałem wrócić do niego na testy u rodziców). Jest znacząca różnica. 

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_8

Podoba mi się też system antykolizyjny, rzeczywiście działa i nie uszkodzimy ani biurka ani fotela jak za bardzo je podsuniemy. 

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_49

Wracając do stabilności i drgań - mam dwa monitory, na wysięgniku - porysowałem sobie już nimi ścianę ale to moja wina... Ale ważniejsze, że podczas ruchu (zapamiętanej pozycji) nie ma problemu z drganiami ich, nie występują - jakieś czary!

Podsumowanie 

Nie będę ukrywać, że na początku temu rozwiązaniu byłem wręcz przeciwny. Bo sceptyczny to jestem do operacji oczu. Na co mi takie biurko, po co to ale ja mam burko i jest ok! Jednak dzień po dniu, podnoszenie za podnoszeniem zacząłem doceniać możliwości tego biurka i muszę powiedzieć, że po miesiącu testów jestem z niego naprawdę zadowolony! 

W zależności co robię, taką sobie wysokość ustawiam i na pewno powiem Wam jedno, gdyby nie zapamiętane ustawienia wysokości wcześniej, to bym tak chętnie z niego nie korzystał. A tak to podana wysokość w cm + 3 zapamiętane poziomy i mam dokładnie to czego potrzebuję. Na pewno też mi łatwiej sterować tym przyciskiem niż z telefonu aczkolwiek taki bajer to... no wiadomo, fajny bajer!

Dla mnie duży plus, za sztywność ramy, płynne działanie i niezagłuszającą pracę silników. Jak najbardziej mogę polecić! 


Bieżnia ACGAM T02P - test

Zanim zamówicie miejcie świadomość, że waga tego nieporęcznego opakowania to 37kg! Więc kurier tego Wam sam nie wniesie, jak będzie fajny to pomoże zanieść do windy, bo samemu to po prostu się nie da. Więc jak oczekujecie na paczkę, ktoś musi Wam pomóc - warto zadzwonić od razu do kuriera i to ustalić albo od razu dzwonić po przyjaciela! 

Specyfikacja

 • prędkość taśmy: 1-12 km/h,
 • zasilanie: 220 V – 240 V 50 / 60 Hz,
 • moc silnika nominalna / szczytowa: 0,75 / 20 KM
 • dopuszczalna waga użytkownika: 110 kg
 • rozmiar pasa do biegania: 43 x 120 cm
 • wyświetlacz: LED - podświetlane znaki
 • łączność: Bluetooth i jest aplikacja (z niczym się nie synchronizuje)
 • waga bieżni: 31,5 kg
 • rozmiary:
  • 1475 x 735 x 1035 mm (rozłożona);
  • 1535 x 735 x 140 mm (złożona do przechowywania),
 • waga z opakowaniem: 37 kg, a rozmiar opakowania to 160 x 76 x 17 cm

Prędkość przy opuszczonej rączce do 6km/h, jak podniesiemy rączkę to mamy już 12km/h więc serio można pobiegać! 

Waga to wspomniane 31kg samej bieżni i zapomnijcie o jej składani np. w pół czy postawieniu pionowo, są kółeczka do transportu.

Zestaw

 • bieżnia
 • śrubokręt
 • śruby mocujące trzymanie "pionowo"
 • dwa klucze imbusowe,
 • butelkę 30 ml smaru silikonowego
 • klucz
 • pilot zdalnego sterowania
 • zabezpieczenie do zatrzymania awaryjnego

Montaż

Wszystko jest out of the box gotowe do pracy, jednak w pojedynkę wyjąć to z pudełka jest ciężko.

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_52

Możemy odblokować i podnieść rączkę i wkręcić śruby i wtedy możemy biegać szybciej zamiast 6 aż 12km/h.

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_6

Pamiętajcie tylko aby przyczepić magnesik zabezpieczający do rączki. I gotowe, można biegać! U mnie regulacji taśmy nie trzeba było robić.

Użytkowanie

Strasznie mnie wkurzają te wkręcane śruby, powinno to być na wcisk tak samo jak zabezpieczenie rączki aby trzymała się bieżni jak leży. 

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_36

Brak regulacji wysokości podparcia to też ogromny minus, za to duży plus za możliwość włożenia sobie tam kindla - nie spada, uchwyt jest generalnie gumowy.

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_1 

I to tyle rzeczy do których mogę się przyczepić, bo wszystko inne po prostu świetnie działa.

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_43

Głośność silniki jest zaskakująco cicha, mega mnie to ucieszyło! To chyba jedna z ważniejszych rzeczy w takiej domowej bieżni. 

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_51

Manewrowanie ciężkie ale się da! Skoro moi wiekowi rodzice dają radę, to myślę, że Wy również.

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_42

Ogromny wyświetlacz pokazuje nam: prędkość, czas, kalorie i dystans.

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_39

Ikony rozłożone są po rogach. Tutaj dwa przykładowe skrajne.

Sterowanie

Aplikacja u mnie działa za każdym razem! Nie to co inni pisali inni, może jakaś aktualizacja naprawiła problem.

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_55

Tylko po co ona (no może aby liczyć nasze postępy) skoro pilot działa też świetnie.

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_45

Ma oczko na zawieszenie na np. smyczy.

	Podnoszone biurko i bieżnia - moda czy dbanie o zdrowie - test zestawu ACGAM_37

Oczywiście bieżnia nie ruszy bez wpiętej pastylki u mnie poziomo jak i pionowo ustawione trzymanie musiało ją mieć włożone. 

Przechowywanie

I tutaj jest największy problem, bo bieżni nie ma jak trzymać pionowo, więc tylko pod łóżkiem, a łóżko mamy z szufladami, więc... cóż u mnie to po prostu nie przeszło niestety i obecnie bieżnia po testach została u rodziców.

Podsumowanie

Jest to moja pierwsza bieżnia domowa, i muszę powiedzieć jestem pozytywnie zaskoczony tym urządzeniem. Wiadomo to nie kombajn jak na siłowniach ale przecież nie o to chodzi! Tutaj wystarczy trochę pochodzić przy biurku itp. Ile to będzie chodzić godzinę dziennie? Gdzie na siłowni... jest to średnio 6 na jedno urządzenie. Dlatego tego typu zakup do domu, uważam za świetne rozwiązanie i nie maltretujące portfela.

Generalnie mama jest mega zadowolona, ma teraz chwilową przerwę w pracy to akurat sobie poćwiczy, bo tak wieje, że raczej wyjść na spacer trudno! Więc cieszy się ogromnie, że bieżnia trochę u nich zostanie. 


Podsumowanie zestawu bieżnia plus podnoszone biurko

U mnie niestety ze względu na gabaryty bieżni nie zdało to testu. Totalnie brak u mnie miejsca, albo bieżnia albo krzesło. A jak krzesło to gdzie przechowywać bieżnię - niestety małe mieszkanie bez miejsca pod łóżkiem... nie da rady! Za to u moich rodziców bieżnia chodzi, znaczy mama chodzi codziennie i jest mega zadowolona z tego rozwiązania. 

Reasumując, idea po prostu genialna specjalnie wziąłem biurko oraz bieżnię do rodziców. Biurko oczywiście do mnie wraca ale na tydzień u nich zostało i... muszę powiedzieć, że im też pomysł się bardzo spodobał. Mama coś przegląda na laptopie to bardzo często robi to chodząc na bieżni. Ja natomiast chętnie robiłbym to samo, a tak na razie muszę zadowolić się wyłącznie biurkiem i możliwością wstania z krzesła i zrobienia sobie stojącej przerwy... nie przerywając pracy.

W mojej opinii to rozwiązanie jest świetnie i mogę je z całego serca i kręgosłupa polecić! Teraz chyba czas na krzesła klęczniki, które polecacie ;)

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Projektor Blitzwolf BW-VP1 / AUN D60 / ThundeaL TD90

Od: 319 zł 668 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Marzy Ci się zakosztować magii kina w domu? To urządzenie jest idealne aby rozpocząć tą niesamowitą przygodę, a cena? To jest rewelacja - taniej tego typu urządzenia o tak przyzwoitych parametrach nie znajdziesz!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub